Dzień Ziemi w LO w Tuchowie

Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada co roku dnia 22.IV. Młodzież LO w Tuchowie podjęła z tej okazji różne działania pogłębiające wiedzę ekologiczną i upowszechniające  postawy wyrabiające wrażliwość i dbałość o stan środowiska przyrodniczego. W kwietniu odbywały się akcje porządkowania terenu szkoły. Końcem marca klasa 1d uczestnicząca w realizacji projektu „Bądź EKO V” sadziła rośliny ozdobne: drzewa, krzewinki  i przesadzała rośliny doniczkowe.

Wcześniej w styczniu 67. uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w ramach XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, aby wykazać się swoją wiedzą z tej dziedziny. Również w ramach projektu ekologicznego uczniowie klas 1a, 1d, 2c i 3c mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego – panem Tomaszem Gawlikiem dotyczącym płazów i ich siedlisk życia. Na maj są zaplanowane kolejne spotkania i wyjazd edukacyjny. Kulminacyjnym elementem obchodów Dnia Ziemi w szkole był konkurs na plakat: ”Zainwestuj w naszą planetę”. Do tego konkursu zgłosiło się 14 uczniów, którzy w sposób oryginalny przedstawili zagadnienia dotyczące sposobów i możliwości ochrony zasobów przyrodniczych. Wystawkę plakatów przygotowały uczennice z kl. 1d. We wtorek 25.05. komisja konkursowa w składzie: T Podraza – przewodniczący i organizator konkursu, M. Wójcik, A. Szklanny i przewodniczący szkoły  – J. Mikrut, dokonała indywidualnej oceny  plakatów uwzględniając ich pomysłowość, merytoryczne ujęcie tematu i walory estetyczne. Najwięcej punktów zdobył plakat wykonany przez uczennicę Natalię Gogolę z kl. 3a, na drugim miejscu była praca przygotowana przez Julię Swoszowską  z kl. 4e, a trzecią lokatę zdobyła Anna Przebięda z kl. 2a.

Gratulacje dla Natalii Gogoli za pomysł i oryginalność wykonania.

Teresa Podraza