Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Absolwenci o szkole

Arek Stec
Absolwent z roku 2016

Przed rozpoczęciem nauki w liceum byłem przekonany, że największy wpływ na moje dalsze życie, a przede wszystkim na moją karierę, będzie miał jedynie wybór odpowiedniego profilu oraz dobrze zdana matura. „Kopernik” dał mi jednak coś znacznie więcej, bo to dzięki tej szkole poznałem swoją największą pasję, która obecnie jest również moją pracą. Zaangażowanie nauczycieli, zarówno w naszą edukację, jak i kreatywny rozwój, spowodowało, że w „Koperniku” regularnie organizowane były Dni Kultury. Przyznam, że nie spodziewałem się wtedy tego, że będą one miały tak duży wpływ na moją przyszłość. Jedną z kategorii, która została wprowadzona do rywalizacji między klasami, było stworzenie przez uczniów reklamy szkoły. W mojej klasie zająłem się tym ja wraz z grupą znajomych, a zrealizowany przez nas materiał okazał się później wstępem do mojej obecnej kariery. Dzisiaj zawodowo zajmuję się tworzeniem filmów reklamowych oraz teledysków, a w trakcie swojej pracy wielokrotnie miałem okazję nagrywać dla wielu światowych marek takich jak: Adidas, Huawei, Nvidia, Volkswagen czy Toyota. Dzięki temu odwiedziłem wiele ekscytujących miejsc oraz mogłem poznać mnóstwo ciekawych osobowości ze świata kultury. Swoją pasję oraz predyspozycje do sztuk wizualnych poznałem właśnie dzięki liceum i trudno jest mi sobie wyobrazić, jak wyglądałoby moje życie, gdyby nie lata spędzone w „Koperniku”

Konrad Łącki
Absolwent z roku 2017

Do Liceum im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie uczęszczałem w latach 2014 – 2017. Kiedy rozpoczynałem naukę na profilu z rozszerzoną matematyką, fizyką oraz językiem angielskim, byłem przekonany, że to właśnie te przedmioty zdefiniują wybór moich przyszłych studiów oraz karierę zawodową. Fascynowałem się wtedy naukami przyrodniczymi i trudno mi było sobie wyobrazić, że to zajęcia z języka polskiego, a nie 9 matematyk tygodniowo, mocniej wpłyną na moje późniejsze wybory. „Kopernik” jest jednak wyjątkową szkołą, o czym miałem się okazję przekonać, odnajdując zupełnie nowe zainteresowania oraz predyspozycje. To dzięki nim zdecydowałem, że oprócz rozszerzonej matury z matematyki i języka angielskiego, podejmę się również egzaminu z języka polskiego, który ostatecznie najmocniej wpłynął na mój późniejszy wybór studiów. Po zakończeniu liceum rozpocząłem naukę na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dzisiaj pracuję jako dziennikarz w redakcji portalu PCWorld, który jest jednym z największych polskich magazynów internetowych o technologii. Nie jest to jednak jedyna ważna część mojego życia, którą w dużym stopniu zawdzięczam nauce w „Koperniku”. Dzięki regularnie organizowanym wówczas Dniom Kultury, oraz kreatywności moich rówieśników z klasy, w liceum zacząłem grać na gitarze i poznałem swoją pasję do muzyki. W trakcie studiów zaowocowało to znalezieniem mojej pierwszej poważnej pracy, którą było prowadzenie zajęć z nauki gry na gitarze w prywatnej szkole muzycznej dla dzieci. Obecnie studiuję Produkcję Muzyki w jednej z wrocławskich szkół i w przyszłości z całą pewnością będzie to kolejny kierunek, w którym chciałbym rozwijać się zawodowo. Gdyby nie nauka w „Koperniku”, oraz ludzie, których tam poznałem, prawdopodobnie nigdy nie odkryłbym wielu zainteresowań, które zaważyły na moim obecnym życiu zawodowym oraz ukształtowały moje plany na przyszłość. 

Martyna Sobczyk
Absolwentka z roku 2022

Bioinżynieria zwierząt
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Wybór szkoły średniej to jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Pamiętam dokładnie jak wiele wątpliwości miałam w tamtym czasie, wiele pomysłów na swoją drogę. Jednak liceum w Tuchowie od samego początku zajęło wysoką pozycję wśród innych moich alternatyw, głównie ze względu na bliskość mojego miejsca zamieszkania. Niestety, wielu odradzało mi ten wybór argumentując to tym, że w innej szkole osiągnę więcej… 
Patrząc z perspektywy czasu, nie zmieniłabym mojej decyzji. „Kopernik” pozwolił mi w pełni rozwinąć skrzydła, czego dowodem mogło być otrzymanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dodatkowo udział w wielu wyjazdach, konkursach, projektach np. Chmurze Edukacyjnej, zajęciach na uniwersytetach nie tylko rozwinął moje zainteresowania, ale także pomógł mi w wyborze kierunku studiów. Niestety, większość nauczania odbywało się zdalnie ze względu na okres pandemiczny. Wszelkie starania pedagogów, by ten czas był jak najbardziej produktywny i owocny zostały ukoronowany świetnymi wynikami z matury. Dzięki temu mogłam wybierać spośród najciekawszych i najbardziej satysfakcjonujących mnie kierunków. Oczywiście nie mogłabym nie wspomnieć o przyjemnej atmosferze panującej w murach szkoły, hojnie obstawionych roślinami korytarzach, nowoczesnym obserwatorium astronomicznym. Liczne wydarzenia kulturalne jak: Dni Kultury, Kosmiczne Imprezy pozwoliły mi poznać wielu nowych ludzi, a także zrozumieć, że szkoła to nie tylko budynek, a przede wszystkim znajomi i przyjaciele. Czas spędzony w Koperniku to wiele przyjemnych wspomnień, do których zapewne jeszcze nieraz wrócę pamięcią. Gdybym ponownie stanęła przed wyborem szkoły średniej – wybrałabym identycznie!

Anna Wojtoń
Absolwentka z roku 2022

Turystyka i rekreacja
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

„Kopernik” to szkoła, w której panuje bardzo przyjazna atmosfera. Nie była to szkoła mojego pierwszego wyboru, ale cieszę się, że przepisałam się właśnie tutaj. Poznałam wspaniałych ludzi, a nawet przyjaciół, z którymi kontakt utrzymuję aż do dziś. Zawsze, gdy czegoś nie rozumiałam, mogłam liczyć na ich wsparcie. Jest to wyjątkowe liceum, w którym panuje  rodzinna atmosfera. Starsi uczniowie nie patrzą na nikogo z góry, a wręcz wyciągają pomocną dłoń do młodszych kolegów. Oprócz tego organizowane są tutaj Dni Kultury, czyli najbardziej wyczekiwany okres w roku szkolnym, kiedy uczniowie mogą wykazać się swoimi umiejętnościami wokalnymi, teatralnymi, tanecznymi oraz wiedzą. Wiąże się to z przygotowaniami, które bardzo jednoczą członków klasy. Grono pedagogiczne składa się w większości z miłych oraz pełnych pasji nauczycieli. Wspomnieniami często wracam do licealnych czasów i cieszę się, że trafiłam właśnie do tej szkoły, gdzie czułam się bardzo komfortowo i swobodnie.

Skip to content