Dlaczego warto wybrać LO Tuchów?

• Dbamy o wysoki poziom nauczania i wszechstronny rozwój każdego ucznia.
  • Jesteśmy blisko Waszych domów.
  • W szkole panuje sympatyczna i rodzinna atmosfera.
  • Mamy wykwalifikowaną kadrę nauczycielską.
  • Zapewniamy profesjonalną i serdeczną opiekę pedagoga, psychologa i pielęgniarki szkolnej.
  • W razie potrzeby prowadzimy nauczanie indywidualne uczniów mających problemy zdrowotne.
  • Realizujemy projekty oraz prowadzimy koła przedmiotowe rozwijające Wasze zainteresowania.
  • Prowadzimy międzynarodową wymianę młodzieży w ramach programu Erasmus+, a także organizujemy inne wycieczki zagraniczne i krajowe.
  • Organizujemy wyjazdy na narty, łyżwy, kajaki i w góry.
  • Regularnie wyjeżdżamy do kina i teatru.
  • Uczestniczymy w zawodach sportowych.
  • Współpracujemy z uczelniami wyższymi np: UJ, UR, AGH, UE
  • Jesteśmy szkołą bezpieczną, wolną od przemocy i narkotyków.
  • W szkole działa sklepik, jest również miejsce, aby usiąść podczas przerw i spokojnie zjeść posiłek.
  • W szkole odbywa się wiele imprez i cyklicznych wydarzeń takich jak Dni Kultury czy Dzień św. Patryka
  • W szkole znajduje się obserwatorium astronomiczne, a korytarze zdobią piękne duże rośliny.