Zakończenie roku szkolnego klas czwartych oraz uroczysta akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W piątek 28 kwietnia świętowaliśmy podwójnie w naszym liceum. O godz. 8:00 tegoroczni maturzyści i ich wychowawcy uczestniczyli we  mszy św. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Tuchowie. Następnie o godz. 9:00 zgromadziliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej w budynku szkoły. Pożegnanie klas czwartych uświetniła  scenka teatralna w formie rozprawy sądowej przywołująca zdarzenia z roku 1791.

Przedstawienie zakończyło się piosenką z repertuaru Marka Grechuty „Ojczyzna” w wykonaniu uczennicy klasy 3a – Marleny Reczek oraz tańcem z flagami. Wielkie podziękowana należą się wszystkim uczniom –aktorom  za fantastyczną grę i zaangażowanie, a w szczególności dwóm uczennicom klasy 3a: Natalii Gogoli i Natalii Pikusie za napisanie scenariusza i wyreżyserowanie scenki.

Najlepsi uczniowie klas czwartych zostali nagrodzeni za wzorowe zachowanie i wyróżniające wyniki w nauce, za 100% frekwencję, za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych oraz działalność artystyczną i sportową. Troje tegorocznych absolwentów otrzymało pamiątkowe statuetki: Julita Pieniądz i Maciej Stańczyk za najlepsze wyniki w nauce, a Julita Wiejacka za 100% frekwencję w trakcie czterech lat nauki.

Niejednemu zakręciła się łezka w oku, kiedy Justyna Rąpała –  tegoroczna absolwentka , przy akompaniamencie prof. Łukasza Wójcika i ucznia klasy 3b –Filipa Włodarza, zaśpiewała na pożegnanie piosenkę z repertuaru Kwiat Jabłoni – „Kto powie mi jak”.

Życzymy naszym maturzystom sukcesów na egzaminie dojrzałości i powodzenia w życiu osobistym.