Sukces uczennicy LO w etapie rejonowym XXX Olimpiady Zdrowia PCK

Etap rejonowy XXX Olimpiady Zdrowia i PCK odbył się dnia 21.04. w siedzibie PCK w Tarnowie. Zwycięzcy eliminacji szkolnych z poszczególnych szkół byli uczestnikami etapu rejonowego Olimpiady. Etap ten obejmował 40 pytań, które dotyczyły znajomości m.in. sposobów odżywiania, indeksu glikemicznego produktów, zapotrzebowania dobowego na różne składniki żywnościowe, kaloryczności posiłków i oczywiście znajomości zasad zdrowego stylu życia. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, a różnice pomiędzy osobami były niewielkie.

Uczennica naszej szkoły Julia Kras z klasy 3b pokonała rywalki i zdobyła I miejsce, a tym samym zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Zdrowia PCK, który odbędzie się w Krakowie dnia 19.05.

Ogromne gratulacje dla Julki. Teraz przed nią kolejny trudny etap obejmujący nie tylko test wiedzy, ale przede wszystkim zaplanowanie i przeprowadzenie akcji prozdrowotnej według własnego pomysłu. Jest to duże wyzwanie, któremu Julia musi samodzielnie sprostać, aby móc reprezentować szkołę w okręgu małopolskim. Trzymamy mocno kciuki!

Teresa Podraza