ZŁOTA DRUŻYNA SZYCZPIORNISTÓW

We wtorek 23 stycznia w hali sportowej w Ciężkowicach odbył się turniej piłki ręcznej chłopców. Wzięło w nim udział siedem szkół z powiatu tarnowskiego. Zawody rozgrywano w dwóch grupach. W grupie A znalazły się drużyny z Gromnika, Ciężkowic, Żabna i Wojnicza, a w grupie B rywalizowali uczniowie z Ryglic, Zakliczyna i naszego liceum.

W pierwszym meczu nasi reprezentanci pokonali pewnie rywali z Ryglic 9:2, a w drugim zremisowali z Zakliczynem 5:5. Dzięki lepszemu bilansowi bramek zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do półfinału, gdzie zmierzyli się z Wojniczem. Po zaciętym pojedynku wygrali 7:5 i zapewnili sobie miejsce w finale. Tam czekał na nich ponownie Zakliczyn, który pokonał w drugim półfinale w rzutach karnych Gromnik. W meczu o złoto nasi piłkarze ręczni nie dali szans przeciwnikom i zwyciężyli aż 9:1. O sukcesie zdecydowała gra drużynowa i dobra postawa w defensywie. Jest to wielki sukces naszych szczypiornistów, tym bardziej, że jako jedyna szkoła powiatowa nie mamy na co dzień dostępu do krytego boiska do piłki ręcznej. W całych zwodach chłopcy pokazali wielkie serce do walki. Zajmując pierwsze miejsce awansowali równocześnie do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Klasyfikacja końcowa
1m- LO Tuchów
2m- ZSP Zakliczyn
3m – ZSOiZ Gromnik