WYJAZD EDUKACYJNY Z CHEMII

W czwartek 9 marca uczniowie klasy 1d o profilu biologiczno-chemicznym wybrali się w ramach projektu Mój rozwój – Moja przyszłość II na wyjazd do Brzeźnicy koło Dębicy do Fabryki Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA. Dowiedzieli się wiele na temat powstawania firmy, jej początków i rozwoju.

Uczniom dane było zwiedzać laboratoria, gdzie poznawali przebieg produkcji farb i ich sprawdzania pod względem jakościowym i wytrzymałościowym na różne warunki pogodowe. Mieli też okazję poznania specjalistycznych, nowoczesnych sprzętów służących m.in pomiarom gęstości farb, ich lepkości, chromatografii. Po cudownych doświadczeniach zdobytych w firmie Śnieżka uczniowie udali się na pyszny obiad do urokliwej Gospody u Wiedźmy, po czym szczęśliwie wrócili do domu z nowo zdobytą wiedzą.