Wycieczka do Trójmiasta

Dnia 15 maja 2024 wieczorem uczniowie klas 3b i 3c wyjechali pociągiem na wycieczkę do Trójmiasta. Rano, po ponad 10-godzinnej męczącej podróży, zameldowali się w słonecznej Gdyni. Odświeżyli się w hostelu i tam też pozostawili bagaże, a następnie udali się do Akwarium Gdyńskiego, gdzie poznawali sekrety życia organizmów morskich i rzecznych. Popołudnie i wieczór spędzili na plaży, gdzie odpoczywali i świetnie się bawili, kąpiąc się w morzu, łowiąc muszelki i grając w piłkę na piasku. Dzień został zwieńczony podziwianiem zachodu słońca nad brzegiem morza i powrotem do hostelu.

Drugiego dnia wycieczki uczniowie wyruszyli pociągiem do Gdańska, gdzie mieli okazję podziwiać piękną starówkę, Bazylikę Mariacką oraz Fontannę Neptuna. Później zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, którego wystawa była dla nich niezwykle interesująca. Po wizycie w muzeum wraz z przewodnikiem udali się na Westerplatte, skąd podziwiali piękno polskiego wybrzeża i nauczyli się wiele o jego historii, a zwłaszcza o tym, co działo się tam w pierwszych dniach września 1939r. Po rejsie z powrotem do centrum Gdańska uczestnicy wycieczki mieli czas wolny na samodzielne odkrywanie uroków miasta.
Trzeci dzień został prawie w pełni wykorzystany na pobyt nad samym morzem. Uczniowie zobaczyli klif w Gdyni-Orłowie i plażą przeszli do Sopotu. Tam podziwiali widoki z molo i inne ciekawe zakątki miasta, np. Krzywy Dom. Był to również czas na zakup pamiątek i spędzenie jeszcze kilku ostatnich chwil nad brzegiem morza. Późnym popołudniem uczestnicy wycieczki powrócili do Gdyni, wymeldowali się z hostelu i wieczorem wyruszyli w drogę powrotną do Tuchowa. Po całonocnej jeździe wysiedli z pociągu nad ranem zadowoleni i opaleni. Po wycieczce z pewnością pozostanie im wiele miłych wspomnień.