Turniej Szachowy w Tuchowie – Triumf Strategii i Umysłu

W dniu 8 marca, w murach Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie, odbył się VI DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH. Zmagania te zgromadziły dwadzieścia jeden czteroosobowych drużyn z całego Powiatu Tarnowskiego oraz miasta Tarnowa, które rywalizowały o miano najlepszych strategów na szachownicy.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, z wykorzystaniem programu ChessArbiter, co zapewniło sprawiedliwy i niezawodny przebieg zawodów. Po siedmiu intensywnych rundach, pełnych taktycznych manewrów wyłoniono zwycięzców.

Zawody zdominowały drużyny z Tarnowa, które zajęły cztery pierwsze miejsca. Uczniowie reprezentujący nasze liceum spisali się znakomicie zajmując najwyższe w historii rozgrywek piąte miejsce, była to po raz kolejny najlepsza pozycja wśród szkół naszego powiatu.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju przyznano pamiątkowe statuetki i medale. Ceremonię tę uświetnili swoją obecnością: wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, dyrektor szkoły Zbigniew Budzik oraz Grażyna Karaś radna Powiatu Tarnowskiego, będąca pomysłodawczynią cyklicznych turniejów szachowych dla szkół średnich.

Zawody prowadzone były pod czujnym okiem panów Czesława Markiewicza i Romana Kawy, których doświadczenie i profesjonalizm zapewniły płynność oraz wysoki standard rozgrywek.

Gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy pokazali, że szachy to gra pełna pasji i intelektualnych wyzwań. Już teraz z niecierpliwością oczekujemy na kolejne edycje tego wydarzenia.

W zawodach udział wzięli:
Damian Wiejacki

10m – CKZiU Tuchów

13m – LO Tuchów 2

Organizatorzy:
Starosta Tarnowski, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, Komisja ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Tarnowskiego. Akademia Szachowa, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie