PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW LO W TUCHOWIE NA JASNĄ GÓRĘ

Dnia 11 marca br. uczniowie klas czwartych naszego liceum wraz z księdzem Łukaszem Kicką oraz wychowawcami: Lucyną Ryndak, Agnieszką Szklanny i Pawłem Słowikiem wzięli udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Powołani do wspólnoty” i zgromadziła dwa tysiące młodych ludzi. Młodzież wzięła udział w spotkaniu, które poprowadził znany ewangelizator  ks. dr Łukasz Plata z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Następnie uczniowie uczestniczyli we mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, której przewodniczył  biskup Stanisław Salaterski. Młodzi powierzyli się Pani Jasnogórskiej i modlili się o światło Ducha św. na egzaminach maturalnych i o wybór właściwej drogi życiowej w dorosłym życiu.

Biskup podkreślił, iż ufa, że maturzyści zdadzą również maturę z odpowiedzialności za Kościół, dziś i w przyszłości, która należy do młodych, w której będą decydować, którą będą pisać swoją codziennością, ale także prawami, obyczajami, na które wyrażą zgodę albo i nie.

Po mszy św. maturzyści  udali się na wspólną Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich.

Było to niewątpliwie bardzo ważne  przeżycie duchowe dla wszystkich uczestników pielgrzymki.