Tarnowskie Piątki Chemiczne

W dniu 22 marca klasa 2d o profilu biologiczno – chemicznym pod opieką pani Agnieszki Szklanny wzięła udział w cyklu wykładów Tarnowskie Piątki Chemiczne. Młodzież miała przyjemność wysłuchać wykładu dr inż. Piotra Niemca pt.: „Co nas nie zabije to nas wzmocni – wiem co jem.” Po wykładzie odbył się konkurs wiedzy i 5 najlepszych osób zostało nagrodzonych. Naszym trzem uczennicom udało się zdobyć nagrody.

Na Akademii Tarnowskiej odbywały się również dni otwarte dzięki temu uczniowie mogli porozmawiać ze studentami, dowiedzieć się jak to jest być studentem, obejrzeć stoiska wydziałów uczelni. Na koniec młodzież zwiedziła laboratoria chemii i ochrony środowiska oraz wysłuchała różnych ciekawostek chemicznych.