Rekrutacja „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów V”

Od 5 września br. rozpoczęła się rekrutacja na formy wsparcia w ramach projektu: „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów V” realizowany jest w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przy udziale wkładu własnego Powiatu Tarnowskiego:

Zajęcia i warsztaty ekologiczne – prowadzone w każdej szkole oddzielnie zarówno w salach szkolnych szkół ponadpodstawowych jak i w terenie. Zostaną przeprowadzone warsztaty dla 10 uczniów/placówkę oświatową/ 16 godz./rok szkolny 2023/2024: Realizacja zajęć i warsztatów ekologicznych w klasie i w terenie: X 2023 – V 2024. Poprzez uczestnictwo w zajęciach ekologicznych i warsztatach, uczniowie będą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju, prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi, circular economy, ochrony klimatu, ochrony wód i gospodarki wodnej, ochrony i zachowania różnorodności biologicznej oraz prawidłowe prowadzenie gospodarki na obszarach prawem chronionych, w tym obszarach Natura 2000, zapobieganie powstawania odpadów i zwiększenie retencji wody.