PROJEKT „KSIĄŻKA Z PLECAKA” W NASZYM LICEUM

18 marca 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole dra Lecha Giemzę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, realizujacego  w szkołach średnich projekt: Książka z plecaka.

Uczniowie klas 2b, 3a i 4a uczestniczyli w dwóch formach zajeć- w wykładzie na temat poezji Czeslawa Milosza oraz w warsztatach poświęconych twórczości Olgi Tokarczuk. Lekkość opowieści o literaturze, umiejętność znajdowania balansu między książkową wiedzą, anegdotą literacką, a własnym doświadczeniem, prowokowanie uśpionej często wyobraźni  pokazały młodzieży ( i nauczycielom też), że literatura nie musi być nudna, a  wnikliwe czytanie książek i badania literackie maja wielki urok. Już czekamy na kolejne spotkanie!