Konkurs Pięknego Czytania w Języku Francuskim

Dnia 20 marca 2024 odbył się  I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Francuskim, zorganizowany w ramach obchodów Dni Frankofonii.

Konkurs adresowany był do uczniów klas II, III i IV Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tuchowie a miał na celu popularyzację czytania w oryginale literatury francuskojęzycznej.

W pierwszej edycji konkursu, uczestnicy czytali, wybrany przez siebie, dowolny rozdział książki :„ Le Petit Prince” d’ Antoine de Saint Exupéry. ( Mały Książę).

Jury konkursu  brało pod uwagę poprawność językową oraz interpretację czytanego tekstu.

Lauretką  I miejsca została Julita Gogola z kl. III b

laureatką II miejsca została Julia Cygnar z kl. IV a

III miejsce wywalczył Jakub Mikrut z kl. IV b

Laureatami IV miejsca zostały dwie osoby: Natalia Pikusa z kl. IV a oraz Szymon Koncewicz z kl. III b.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy podjęcia tego niełatwego wyzwania  życząc kolejnych sukcesów.

Jury konkursu: Mirosława Tomasik i Katarzyna Płachta