II i III miejsce reprezentacji LO w piłce siatkowej

W ostatnich dniach marca uczniowie reprezentujący szkoły średnie brali udział w turniejach mających wyłonić mistrzów powiatu tarnowskiego w siatkówce. Chłopcy w finałowych rozgrywkach rywalizowali w Gromniku, gdzie do udziału zgłosiło się 4 drużyny wyłonione wcześniej w półfinałach.

Zawody toczyły się systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu chłopcy pokonali ZSLiT Wojnicz, a w kolejnych ulegli ZSOiZ Gromnik i ZSOiZ Ciężkowice, co pozwoliło zająć III miejsce w powicie. Turniej stał na dość wyrównanym poziomie, a nasi uczniowie grali z zaangażowaniem i wiarą w końcowy sukces.

Dziewczęta swoje finałowe zawody rozgrywały po sąsiedzku w CKZiU. Ten turniej był zdecydowanie bardziej zacięty. Tak naprawdę do ostatniego meczu nie było wiadomo jaka będzie kolejność na podium. Dziewczęta z Kopernika wygrały dwa pierwsze mecze z Zakliczynem i Gromnikiem. W trzecim uległy po wyrównanej walce z CKZiU. Szkoły z Gromnika i właśnie CKZiU toczyły zacięty pojedynek w ostatnim meczu zawodów od którego zależały końcowe wyniki. W tie-breaku zwyciężyły jednak uczennice z Tuchowa, więc o końcowej kolejność zdecydowały po prostu wygrane mecze i nie trzeba było liczyć małych punktów.

Gratulacje dla chłopców i dziewcząt osiągniętych wyników.

Wyniki chłopców:
1m – ZSOiZ Ciężkowice
2m – ZSOiZ Gromnik
3m – LO Tuchów
4m – ZSLiT Wojnicz

Reprezentacja chłopców (półfinał i finał):
Dawid Dziadosz, Eryk Kalupa, Mateusz Szwarga, Karol Jantoń, Jakub Jantoń, Piotr Bakuliński, Jakub Różycki, Nikodem Gacek, Jakub Sopala, Szymon Sopala, Filip Truchan, Jakub Marszałek, Szymon Koncewicz
Opiekun: Paweł Słowik

Wynik dziewcząt:
1m – CKZiU Tuchów
2m – LO Tuchów
3m – ZSOiZ Gromnik