I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w języku francuskim

Dnia 30 kwietnia 2023 roku odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w języku francuskim, organizowany przez II LO im Hetmana Jana Tarnowskiego, w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych naszego regionu. Jacques Prévert, francuski poeta XX wieku był głównym bohaterem tej edycji konkursu. To z jego wierszami zmierzyli się uczestnicy konkursu.

Liceum Kopernika w Tuchowie reprezentowali Julia Broniek z kl. II A oraz Szymon Gogola z kl. III A. Jak podkreślają, było to dla Nich wielkie wyzwanie i pierwsze spotkanie z twórczością tego, niezwykle popularnego artysty w krajach francuskojęzycznych.

Julia Broniek wywalczyła piątą lokatę, znajdując się tym samym wśród laureatów konkursu.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Katarzyna Płachta