Akademia i pożegnanie maturzystów – 26 kwietnia 2024

W piątek 26 kwietnia nasze liceum obchodziło 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz żegnało tegorocznych absolwentów. Po mszy św. w kościele pw. św. Jakuba w Tuchowie, punktualnie o godz. 9:00  zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, by świętować to podwójne i podniosłe wydarzenie.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz przemówieniu pana Dyrektora i przewodniczącego Rady Rodziców odbyło się wręczanie uczniom klas czwartych świadectw z wyróżnieniem i dyplomów za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie. Akademię upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęliśmy od przypomnienia kontekstu tego wielkiego historycznego wydarzenia. Było nim przedstawienie spektakularnej alegorii upadku Rzeczypospolitej – tańca w choreografii i z udziałem uczennic klasy 3a oraz 3c, po którym została zaprezentowana scenka przypominająca moment oczekiwania i uchwalenia Konstytucji z 1791r., w reżyserii Julii Broniek z kl. 3a, w której wystąpili uczniowie klas: 3a, 3b, 3c, 2c i 2d. Następnie mogliśmy wysłuchać patriotycznej pieśni pt. „Taki kraj” do tekstu Jana Pietrzaka w wykonaniu Julii Soji z klasy 3a oraz autorskiej aranżacji przygotowanej przez Szymona Koncewicza z kl. 3b do wiersza Czesława Miłosza pt. „W mojej ojczyźnie”. Po Akademii uczniowie klas trzecich pożegnali wyraźnie wzruszonych czwartoklasistów  wręczając im pamiątkowe prezenty.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości, w szczególności uczniom klas trzecich wraz z wychowawcami, a także przedstawicielom klas drugich za ich nieocenioną pomoc. Tegorocznym absolwentom życzymy  „połamania pióra” na egzaminie maturalnym i samych sukcesów w dorosłym życiu.