DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

W dniu 21 lutego nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona – Mikołaja Kopernika. W tym roku uroczystość miała wyjątkowy charakter z uwagi na okrągłą – 550 rocznicę urodzin wielkiego polskiego uczonego oraz bieżący rok ogłoszony Rokiem Kopernika.

Dzień Patrona rozpoczęliśmy o godz. 15:00 przy udziale szanownych gości i sympatyków naszej szkoły. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego i kilku miłych słowach skierowanych do zebranych przez panią Burmistrz Tuchowa Magdalenę Marszałek, pan Dyrektor wygłosił bardzo interesujący wykład na temat życia i osiągnięć naukowych Mikołaja Kopernika oraz tajemnic kosmosu prezentując arcyciekawe slajdy.

Po wykładzie uczniowie klas drugich przedstawili słowno-muzyczny program artystyczny w reżyserii pani Agnieszki Szklanny, przygotowany pod opieką wychowawców: pani Doroty Mieszczakowskiej, pani Anny Damian i pani Agnieszki Stańczyk. Na koniec pan Dyrektor ogłosił zwycięzców Szkolnego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku w języku angielskim zorganizowanego przez panią Justynę Marszałek, a uczniowie klasy 1c, 3a oraz 3b przedstawili nagrodzone prezentacje multimedialne dotyczące zagadnień kosmosu i astronomii, przygotowane pod opieką pani Anny Suchan i pani Agnieszki Szklanny

Dzień Patrona zakończył się „kosmiczną dyskoteką”, w trakcie której odbył się konkurs na najlepszy strój. Młodzież mogła również skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz poobserwować niebo z naszego szkolnego obserwatorium.