Sukces uczennic LO w finale Rejonowej Olimpiady Zdrowia i Wiedzy o PCK

Dnia 28.02.2024 r. trzy uczennice naszej szkoły: Julita Gogola z kl. 3b, Kamila Pietras z kl. 3a oraz Dominika Noga z kl. 4b  brały udział w finale Olimpiady Zdrowia i Wiedzy o PCK, który obył się w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie – Mościcach.

Po pierwszej części zawodów,  rozegranych w dniu 1.02., nasza drużyna była na II miejscu za Zespołem Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych z Tarnowa, a wyprzedzając Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji w Szczucinie oraz jeszcze 7 innych szkół. W rozgrywkach finałowych brały udział 3 najlepsze drużyny. Zadania zespołowe obejmowały odpowiedzi na 5 zagadnień, do których uczestnicy mogli się wspólnie przygotować, a członkowie komisji zadawali jeszcze dodatkowe, szczególowe pytania o charakterze uzupełniającym. Nasze uczennice wykazały się ogromną wiedzą z zakresu historii PCK, zasad humanitarnych ruchu czerwonokrzyskiego, ważnych postaci i funkcjonowania tej organizacji oraz teoretyczną i praktyczną wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczennice LO w Tuchowie: Julita Gogola, Kamila Pietras i Dominika Noga w kategorii zespołowej uzyskały I miejsce.

Jednocześnie odbyły się eliminacje indywidualne, w których Julita Gogola z klasy 3b razem z trzema najlepszymi osobami z innych szkół brała udział w finale. W tej konkurencji Julita  musiała zmierzyć się z 3 trudnymi pytaniami teoretycznymi i praktycznymi wykonanymi na “uczniu pozorancie”. W kategorii indywidualnej Julita zdobyła wyróżnienie.

Ogromne gratulacje dla uczennic naszego LO za tak duży sukces.

Drużynę z LO przygotowywała opiekun SK PCK – Teresa Podraza.