Podwójne podium w sztafetowych biegach przełajowych

W środę 28 września uczniowie szkół średnich mieli okazje wystartować w pierwszych w tym roku szkolnym zawodach. Były to sztafetowe biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu zorganizowane na boisku treningowym MOSiR w Tuchowie. Na starcie stanęło 6 drużyn damskich i 8 męskich złożonych z sześciu zawodników i ewentualnych rezerwowych.

Najpierw wystartowały dziewczęta. Początek biegu w wykonaniu naszych reprezentantek wyglądał bardzo obiecująco. Dziewczyny cały czas utrzymywały się w czołówce, a przez moment nawet prowadziły. Skończyło się na bardzo dobrym drugim miejscu.
Chłopcy zaczęli troszkę spokojniej, utrzymując się przez większą część biegu w pierwszej trójce, ale nie prowadząc. Kończący przed ostatnią zamianę Dawid Tabiś wyprowadził drużynę na pierwsze miejsce, a biegnący jako ostatni Dawid Dziadosz nie oddał prowadzenia powiększając jeszcze dużą przewagę. Zwycięzcy zawodów uzyskali awans do mistrzostw województwa. Gratulacje.

Wyniki dziewcząt:
1m – ZSOiZ Gromnik
2m – LO Tuchów
3m – ZSLiT Wojnicz

Wyniki chłopców:
1m – LO Tuchów
2m – ZSOiZ Ciężkowice
3m – CKZiU Tuchów

Drużyna dziewcząt w składzie:
Natasza Potok
Julia Broniek
Wiktoria Ciurej