Etap szkolny XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia

W naszym LO po raz kolejny odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK. W tym roku zmieniono sposób przeprowadzania olimpiady, gdyż uczniowie rozwiązywali test online, po zalogowaniu się do systemu specjalnym kodem dostępu przyznanym naszemu liceum. W dniu 27.03. w salach informatycznych zasiadło przy komputerach 26 uczniów z klas I – III do rozwiązywania testu XXX edycji Olimpiady Zdrowia PCK. Poziom uczestników był dość wyrównany – o poszczególnych lokatach decydowały różnice jedno- lub dwupunktowe. Po zakończeniu eliminacji na pierwszym miejscu znalazły się trzy osoby: Natalia Gogola z kl. 3a, Julia Kras i Jakub Jantoń z kl. 3b. Drugie miejsce zdobyli uczniowie: Julita Gogola i Dagmara Pawlus z kl. 2b, a na trzecim miejscu byli: Julia Cygnar z kl. 3a, Paweł Smalarz i Jakub Różycki z kl. 3b. Formuła Olimpiady zakłada tylko jednego zwycięzcę, więc zgodnie z regulaminem przeprowadzono dogrywkę. Po pierwszej dogrywce w dniu 31.03. znów 2 uczennice miały tyle samo punktów, więc w dniu 3 kwietnia przeprowadzono drugą dogrywkę. Ostatecznie  pierwsze miejsce w etapie szkolnym XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK zdobyła Julia Kras z kl. 3b. Julia będzie reprezentować nasze liceum w kolejnym etapie – rejonowym w Tarnowie.  Gratulujemy Julii zasłużonego sukcesu.

Teresa Podraza