DZIEŃ ŚW. PATRYKA

W piątek 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka, patrona Irlandii. Z tej okazji uczniowie klas 1- 3 wzięli udział w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich była zabawa „treasure hunt”. Uczniowie po obejrzeniu filmu na temat św. Patryka poszukiwali „skarbów”- odpowiedzi na pytania dotyczące filmu, które zostały ukryte pod kodami QR na terenie szkoły.

W tej konkurencji zostały nagrodzone następujące klasy:

I miejsce – 3c (Katarzyna Smalarz, Justyna Stanuch, Jakub Mirek)
II miejsce – 3a (Natalia Gogola, Oliwia Kras, Natalia Pikusa)
III miejsce – 2c (Emilia Bąk, Fabian Buratowski, Michał Gawryał)

Następnie w auli szkolnej miały miejsce skecze w języku angielskim. Uczniowie w sposób humorystyczny przedstawiali wcześniej przygotowane przez siebie mini-scenki. Dzięki temu mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe oraz aktorskie.

W tej kategorii przyznano kolejno:

I miejsce – 2b (Zuzanna Gacek, Julita Gogola, Szymon Koncewicz)
II miejsce – 1d (Izabela Gut, Anna Kiełbasa, Mikołaj Karpiel, Adam Madejski)
III miejsce – 1a (Maja Bień, Katarzyna Kurnyta, Adrianna Mirek, Aleksandra Reczek, Julia Solarz, Julia Szczepanik, Gabriela Warzecha)

Dodatkowo nagrodę otrzymała Natalia Cichy z klasy 2a za najładniejszy „zielony” strój. Obchody  Dnia św. Patryka zakończyliśmy na sali gimnastycznej tańcząc wspólnie belgijkę.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, pomysłowość oraz dużą dawkę pozytywnych emocji.