Uczniowie z wizytą na Wydziale Fizyki UJ

9 grudnia 2022 r., odbył się wyjazd uczniów klasy 2c i części uczniów klasy 1 d  wraz z opiekunami Panią mgr Anną Damian  i dyrektorem Zbigniewem Budzikiem  do Krakowa w ramach projektu „Mój rozwój – moja przyszłość II”.  Uczniowie  gościli na  Wydziale  Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem edukacyjnym wyjazdu było wykonywanie doświadczeń na pierwszej Pracowni Fizycznej.

Zajęcia dla uczniów prowadzone były  w języku angielskim.  Z pomocą zagranicznych prowadzących uczniowie wykonywali doświadczenia związane z optyką i prądem elektrycznym. Jedni zajmowali  się wyznaczaniem ogniskowych soczewek cienkich i badaniem wad soczewek grubych, inni sprawdzali prawa Kirchhoffa, a jeszcze inni badali temperaturową zależność oporu przewodników. Po przeprowadzeniu doświadczeń, młodzież dokonała obliczeń i przeanalizowała wyniki w programie Excel. Na koniec na młodych pasjonatów fizyki czekał zasłużony obiad w uniwersyteckiej stołówce. Z całą pewnością wyjazd ten był pożyteczny i zaowocował nowymi doświadczeniami i wrażeniami.