Świętowanie Niepodległości i Wolności wraz z gospodarzami i gośćmi w Soplicowie

W tym roku społeczność Kopernika w nieco inny sposób uczciła Narodowe Święto, 10 listopada w Domu Kultury w Tuchowie uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli oryginalny i niezwykle wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany w kooperacji Domu Kultury i Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie. Przedstawienie miało wyjątkowy charakter ponieważ wystąpili w nim lokalni artyści oraz nauczyciele okolicznych szkół. Nie zabrakło także reprezentacji z Liceum w osobach prof. Iwony Sandeckiej, prof. Mirosławy Tomasik i reprezentantki uczniów Justyny Rąpały.

Dzięki fragmentom „Pana Tadeusza” oraz aranżacjom muzycznym widzowie mieli okazję uczestniczyć w śniadaniu, spacerze i innych wydarzeniach niezwykle obrazowo prezentujących polskie zwyczaje, cechy narodowe, postawy patriotyczne.
Pobudzeni do refleksji i troski o dar jakim jest WOLNOŚĆ, nucąc utwór Marka Grechuty składamy serdeczne podziękowania za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Bo wolność to nie cel lecz szansa by
Spełnić najpiękniejsze sny marzenia
Wolność to ta najjaśniejsza z gwiazd
Promyk słońca w gęsty las nadzieja