MG

MG

niedziela, 03 lipiec 2022 21:38

Rozdanie dyplomów

5 lipca 2022 o godzinie 9.00 zapraszamy tegorocznych absolwentów po odbiór dyplomów maturalnych.

środa, 06 kwiecień 2022 13:13

Konkurs z geografii

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia z geografii:
1 miejsce - Julita Pieniądz, kl. 3d
2 miejsce - Zuzanna Mikrut, kl. 3b
3 miejsce - Agata Kowalska. kl. 3b
Gratulujemy!
środa, 06 kwiecień 2022 11:23

Nowa Pani admin

Do grona adminów naszej strony internetowej i Facebooka dołączyła dzisiaj Weronika Klag z klasy Ic.
Witamy i  życzymy wielu sukcesów! 

wtorek, 29 marzec 2022 20:36

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Dzisiaj odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystkom Prezesa Rady Ministrów.
Z naszego liceum nagrody odebrały : Gawryał Aleksandra i Alicja Borgula.

Gratulujemy! 
sobota, 26 marzec 2022 21:27

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

REKRUTACJA DO LO W TUCHOWIE
NA ROK SZKOLNY 2022/2023
Drodzy Absolwenci klas ósmych szkół podstawowych!
Zapraszamy Was do podjęcia nauki w tuchowskim Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika!
"Kopernik" to NAPRAWDĘ DOBRA SZKOŁA blisko Waszych domów!

Regulamin rekrutacji!
 
W roku szkolnym 2022/2023 przygotowaliśmy dla Was propozycję ośmiu profili kształcenia. Są to:

1.Profil psychologiczny. Przedmioty rozszerzone: : Język polski, biologia, angielski
2.Profil humanistyczny. Przedmioty rozszerzone: język polski, historia, język angielski
3.Profil europejski. Przedmioty rozszerzone : geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski
4.Profil medyczny. Przedmioty rozszerzone : biologia, chemia, język angielski
5.Profil turystyczno–sportowy. Przedmioty rozszerzone : geografia, biologia, język angielski
6.Profil biznesowy. Przedmioty rozszerzone : matematyka, geografia, język angielski
7.Profil politechniczny. Przedmioty rozszerzone : matematyka, fizyka, język angielski
8.Profil informatyczny. Przedmioty rozszerzone : matematyka, informatyka, język angielski

W naszym liceum mamy wysoki poziom nauczania. Nasi absolwenci dostają się na wybrane kierunki studiów. U nas nie można się nudzić. Realizujemy wiele projektów edukacyjnych w tym Erasmus+.

Co roku systematycznie organizujemy również wiele imprez kulturalnych (w tym Dni Kultury), charytatywnych, zawody sportowe, wycieczki krajowe i zagraniczne.

Ze szczegółami możesz się zapoznać w dziale Rekrutacja na naszej stronie www.lo-tuchow.pl oraz na profilu LO na Facebooku.

Czekamy na Ciebie! Zostań "Kopernikiem" tak jak my!!!

 

 

 

Od dzisiaj mamy nowego administratora strony www i naszego fanpage'a . Jest nim Michał Gawryał z klasy Ic - Michaju. Witamy i zapraszamy do owocnej pracy !

sobota, 26 luty 2022 23:54

Pomoc Ukrainie

Po tragicznych wydarzeniach, jakie nastąpiły u naszego wschodniego sąsiada, nasze liceum włącza się do akcji pomocy Ukrainie. Dary prosimy przynosić do świetlicy szkolnej.
Prosimy o przynoszenie najpotrzebniejszych rzeczy takich jak:
koce, śpiwory, materace, pościel, ręczniki, karimaty, nowa bielizna damska, męska, dziecięca, spodnie i bluzy dresowe, kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe, środki higieniczne- szczególnie podpaski, pampersy, mokre chusteczki, pasty i szczotki do zębów, grzebienie i szczotki do włosów, środki czystości, środki do prania, ściereczki kuchenne, , woda butelkowana, dania instant, jedzenie w puszkach, makarony, ryż, kasza, batony energetyczne, mleko modyfikowane dla dzieci, latarki, świece, zapałki, baterie, leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe, itp.
sobota, 26 luty 2022 23:51

Tłusty Czwartek

W Tłusty Czwartek Samorząd Uczniowski sprawił nam wielką niespodziankę - w szkole można było kupić pyszne pączki! Dziękujemy!

piątek, 24 grudzień 2021 22:54

Wesołych Świąt!

W Dzień Bożego Narodzenia
Radość wszelkiego stworzenia!
Wszystkim stałym i okazjonalnym czytelnikom naszej szkolnej witryny LO w Tuchowie składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, dobra, pomyślności, miłości od ludzi i dla ludzi, spełnienia marzeń... Błogosławionych Świąt i wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku! Serdecznie pozdrawiamy!

Zajęcia edukacyjne na UJ w Krakowie w ramach projektu z biologii „Współczesn@ szkoła - zajęcia online III edycja”

 

               W dniu 1.12. uczniowie kl. 2a z naszej szkoły wraz z nauczycielem biologii Teresą Podraza uczestniczyli w warsztatach na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach projektu z biologii „Współczesn@ szkoła - zajęcia online III edycja”, który należy do działań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Zajęcia z tego projektu odbywają się poprzez wideokonferencje, a nasza młodzież uczestniczy wraz z innymi szkołami z województwa w projekcie prowadzonym przez pracowników naukowych UJ. Tematy realizowane są zazwyczaj bezpośrednio w naszej szkole, w specjalnie wyposażonej pracowni biologicznej, gdzie młodzież wykonuje te same doświadczenia, które prowadzący przedstawiają w czasie warsztatów. Tym razem to my bezpośrednio pojechaliśmy do Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych na UJ. Tematyka realizowanych zajęć dotyczyła budowy i pracy serca, funkcjonowania układu krążenia u dorosłego człowieka oraz działania tego układu w organizmie płodu. Uczniowie poznawali te szczegóły budowy w oparciu o narządy pozyskane oczywiście od świń, gdyż są podobnej wielkości jak narządy u człowieka. W czasie zajęć uczniowie preparowali i rozpoznawali części serca, analizowali działanie zastawek, rytm pracy przedsionków i komór oraz poznali czynniki prowadzące do zawałów, udaru czy wad serca. 

               Po ciekawych warsztatach poszliśmy do Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie wraz z przewodnikiem poznawaliśmy „Niesamowity świat zwierząt"– co obejmowało przegląd wybranych współczesnych zwierząt, ich funkcjonowanie w ekosystemach, a szczególnie sposoby odżywiania się, poruszania i obrony przed drapieżnikami. Poznaliśmy też niektóre aspekty ewolucji człowieka oraz jego wpływ na środowisko przyrodnicze i bioróżnorodność. Potem indywidualnie przeszliśmy po salach ekspozycyjnych oglądając kolekcje minerałów i skamieniałości oraz prezentowane procesy wulkaniczne i krasowe. Muzeum w Centrum Edukacji Przyrodniczej funkcjonuje od niedawna i zgromadzono w nim również eksponaty pochodzące z 4 innych muzeów, które zaprezentowano w sposób bardzo nowoczesny, a przez to odpowiadający zainteresowaniom i oczekiwaniom współczesnej młodzieży.

                 Czas pobytu w Krakowie uważam za w pełni wykorzystany i ważny dla dalszej edukacji uczniów realizujących przedmiot biologia w zakresie rozszerzonym. Ogólnie nasz pobyt w Krakowie był ciekawy i bogaty w nowe doświadczenia.

                                                                                                             Teresa Podraza

Zobacz zdjęcia z wyjazdu klasy IIa w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej (MCHE)

 
Strona 1 z 65