MG

MG

Zajęcia edukacyjne na UJ w Krakowie w ramach projektu z biologii „Współczesn@ szkoła - zajęcia online III edycja”

 

               W dniu 1.12. uczniowie kl. 2a z naszej szkoły wraz z nauczycielem biologii Teresą Podraza uczestniczyli w warsztatach na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach projektu z biologii „Współczesn@ szkoła - zajęcia online III edycja”, który należy do działań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Zajęcia z tego projektu odbywają się poprzez wideokonferencje, a nasza młodzież uczestniczy wraz z innymi szkołami z województwa w projekcie prowadzonym przez pracowników naukowych UJ. Tematy realizowane są zazwyczaj bezpośrednio w naszej szkole, w specjalnie wyposażonej pracowni biologicznej, gdzie młodzież wykonuje te same doświadczenia, które prowadzący przedstawiają w czasie warsztatów. Tym razem to my bezpośrednio pojechaliśmy do Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych na UJ. Tematyka realizowanych zajęć dotyczyła budowy i pracy serca, funkcjonowania układu krążenia u dorosłego człowieka oraz działania tego układu w organizmie płodu. Uczniowie poznawali te szczegóły budowy w oparciu o narządy pozyskane oczywiście od świń, gdyż są podobnej wielkości jak narządy u człowieka. W czasie zajęć uczniowie preparowali i rozpoznawali części serca, analizowali działanie zastawek, rytm pracy przedsionków i komór oraz poznali czynniki prowadzące do zawałów, udaru czy wad serca. 

               Po ciekawych warsztatach poszliśmy do Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie wraz z przewodnikiem poznawaliśmy „Niesamowity świat zwierząt"– co obejmowało przegląd wybranych współczesnych zwierząt, ich funkcjonowanie w ekosystemach, a szczególnie sposoby odżywiania się, poruszania i obrony przed drapieżnikami. Poznaliśmy też niektóre aspekty ewolucji człowieka oraz jego wpływ na środowisko przyrodnicze i bioróżnorodność. Potem indywidualnie przeszliśmy po salach ekspozycyjnych oglądając kolekcje minerałów i skamieniałości oraz prezentowane procesy wulkaniczne i krasowe. Muzeum w Centrum Edukacji Przyrodniczej funkcjonuje od niedawna i zgromadzono w nim również eksponaty pochodzące z 4 innych muzeów, które zaprezentowano w sposób bardzo nowoczesny, a przez to odpowiadający zainteresowaniom i oczekiwaniom współczesnej młodzieży.

                 Czas pobytu w Krakowie uważam za w pełni wykorzystany i ważny dla dalszej edukacji uczniów realizujących przedmiot biologia w zakresie rozszerzonym. Ogólnie nasz pobyt w Krakowie był ciekawy i bogaty w nowe doświadczenia.

                                                                                                             Teresa Podraza

Zobacz zdjęcia z wyjazdu klasy IIa w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej (MCHE)

 
niedziela, 05 grudzień 2021 18:46

Medal PCK dla p. Teresy Podrazy

2.12.2021 w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych medali za zaangażowanie na rzecz rozwoju Ruchu Młodzieżowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Małopolsce.
Medalem tym została nagrodzona nauczycielka naszego Liceum Pani mgr Teresa Podraza.
Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i dziękujemy za pracę na rzecz PCK.
 
Zobacz zdjęcia w naszej GALERII .
wtorek, 02 listopad 2021 00:00

Bukiet dla Niepodległej

Konkurs na najpiękniejszy „BUKIET DLA NIEPODLEGŁEJ”.
 
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2021 zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w okolicznościowym konkursie.
Bukiety można wykonać w dowolnej technice. Liczymy na pomysłowość i kreatywność.
 
Jury oceni zgłoszone prace konkursowe biorąc pod uwagę: spójność z tematem, bogactwo wyobraźni twórczej, walory artystyczne i estetyczne pracy, indywidualne podejście do tematu, ale także kompozycję i technikę wykonania.
 
Prosimy, aby w konkursie wzięła udział każda klasa naszego liceum.
 
Bukiety należy dostarczyć do biblioteki szkolnej w terminie 8 - 9.11.2021 r.
 
Prace konkursowe będą wyjątkową ozdobą naszych szkolnych korytarzy i wprowadzą odświętną atmosferę. Zaprezentowane zostaną także na stronie internetowej szkoły i na łamach Kuriera Tuchowskiego.
 
I miejsce - nagroda rzeczowa. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma ocenę celującą z historii lub WOS.
 
mgr Monika Mikos
niedziela, 07 listopad 2021 21:56

Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości - obchodzonego corocznie 11 listopada - dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. po 123 latach zaborów dzień 10 listopada 2021 (środa) będzie w naszym liceum DNIEM MODY I STYLU PRZEDWOJENNEJ POLSKI.
Ubiór dwudziestolecia międzywojennego charakteryzował wyjątkowy, niepowtarzalny szyk, styl i elegancja. Poczujmy atmosferę tamtych lat.
 
mgr Monika Mikos
wtorek, 26 październik 2021 20:47

Zdjęcia klasowe

Do naszej galerii zostały dodane zdjęcia klasowe

wtorek, 26 październik 2021 20:12

100-lecie RM PCK

W dniu 25.10.2021 przypada 100 rocznica Ruchu Młodzieżowego PCK.  Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zaproponował akcję  #ForeverYoungPolishRedCross, mającą na celu zrzeszenie jak największej liczby młodych ludzi w tym dniu z czerwonym elementem garderoby. Było to wyrazem wsparcia dla wolontariatu młodzieży. W naszej szkole bardzo duża grupa uczniów i nauczycieli również przyszła w ten sposób ubrana. Dziękuję bardzo wszystkim - Teresa Podraza - opiekun SK PCK.

Zobacz zdjęcia w GALERII.

czwartek, 14 październik 2021 00:00

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Dziś - 14 października - przypada święto Komisji Edukacji Narodowej. Jak co roku w naszym liceum odbyła się z tej okazji uroczysta akademia, Zgromadzili się na niej nauczyciele, emerytowani pracownicy LO, uczniowie klas I oraz, ze względu na trwającą pandemię, delegacje pozostałych klas.
Pan Dyrektor wręczył nagrody Dyrektora Szkoły, odbyło się także ślubowanie klas I na sztandar szkoły. P. mgr Teresa Podraza wręczyła uczniom nagrody za udział w konkursach ekologicznych. Władzę objęła nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Nalepka. Uczniowie klas I przygotowali również krótką część artystyczną i wręczyli kwiaty nauczycielom.
piątek, 24 wrzesień 2021 12:22

Nabór na dodatkowe zajęcia z biologii

Zapisy do udziału w zajęciach z biologii w ramach projektu „Współczesn@ szkoła – zajęcia online III edycja” realizowanego przez Powiat Tarnowski jako działanie Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego - Małopolska Chmura Edukacyjna 

Rekrutacja odbywa się od 23 września 2021 r. do 29 września 2021 r.

Osoba zainteresowana udziałem w zajęciach on-line jest zobligowana do 29 września 2021 do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i stosownych oświadczeń dotyczących przetwarzania danych osobowych. Dokumenty są do pobrania u p. Teresy Podrazy realizującej ten projekt w szkole.

 

Szczegółowe informacje o Projekcie „Współczesna szkoła…” są na stronie szkoły w zakładce Projekty edukacyjne 2021/22.

 

sobota, 04 wrzesień 2021 13:42

Projekt "Mój rozwój - moja przyszłość II"

MÓJ ROZWÓJ- MOJA PRZYSZLOŚĆ II

 

Mój rozwój – moja przyszłość II


W roku szkolnym 2021/2022 kontynuujemy w naszej szkole realizację projektu „Mój rozwój – moja przyszłość II”. Projekt realizowany jest w ramach X Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje Działanie 10.1. Rozwój kształcenia ogólnego Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020.
W ramach projektu w bieżącym roku szkolnym uczniowie naszego liceum uczestniczyć będą w następujących formach wsparcia:
1. zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych,
2. zajęciach rozwijających,
3. kołach naukowych,
4. zajęciach poza szkołą – wyjazdach edukacyjnych.

Przedmioty, z których prowadzone będą zajęcia to: matematyka, informatyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, język angielski, język niemiecki.

W dniach 1 – 15 września trwa rekrutacja.

Regulamin i dokumenty rekrutacyjne znajdują się w podanych załącznikach w dziale Projekty edukacyjne: http://www.lo-tuchow.pl/index.php/projekty-edukacyjne/125-projekty-edukacyjne-rok-szkolny-2021-2022

piątek, 03 wrzesień 2021 17:56

Bądź eko 3

W naszym liceum będzie realizowany projekt edukacyjny Bądż eko III. Szczegóły w dziale Projekty edukacyjne. 

Strona 1 z 64