DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 12 października w tuchowskim liceum odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej.  Uroczystość rozpoczęła się od przekazania urzędu nowo wybranemu przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego. Został nim Jakub Mikrut z klasy 3b, który poprowadził ceremonię ślubowania. Rodzina Kopernika powiększyła się o 120 nowych młodych talentów. Następnie przedstawiciele Rady Rodziców złożyli okolicznościowe życzenia i bukiety kwiatów na ręce Dyrekcji szkoły. Święto było też okazją do złożenia podziękowań za wieloletnią pracę pani Zofii Dawid, odchodzącej na zasłużoną emeryturę.

Podczas uroczystości dyrektor Zbigniew Budzik podziękował Gronu Pedagogicznemu za wysiłek włożony w edukację i wychowanie uczniów oraz wręczył Nagrody Dyrektora. W tym roku nauczyciel naszej szkoły pan Paweł Słowik otrzymał Nagrodę Starosty Tarnowskiego za wybitne osiągnięcia w pracy pedagogicznej.

Po części oficjalnej odbyła się okolicznościowa akademia przygotowana i zaprezentowana przez uczniów klas pierwszych oraz ich wychowawców: panie Annę Suchan, Iwonę Sandecką, Mirosławę Tomasik oraz pana Łukasza Wójcika. Artyści, z dużą dawką humoru, przedstawili scenki z życia szkoły. Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli kwiaty wszystkim obecnym i byłym pracownikom szkoły.