VI TUCHOWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI 2023

W tej niezwykle ciekawej i integrującej miejscowe środowisko inicjatywie Domu Kultury wzięła udział grupa 11 uczniów naszego liceum. Mieliśmy za zadanie przedstawić scenkę będącą przeciwstawieniem dwóch środowisk: bogatej elity żyjącej w dostatku, której celem jest ciągłe pomnażanie swojego majątku i biedoty żyjącej na skraju ubóstwa, mającej jedynie minimum wystarczające na przeżycie z dnia na dzień. Bezdomni siedzący wokół ognia zapalonego na chodniku są zdani tylko na to, co wrzucą im do kapelusza przechodnie spieszący do swoich obowiązków. A wokół krąży cyganka, pragnąca przepowiedzieć przyszłość, ale nie za darmo….

Scenkę pantomimy doskonale przedstawili nasi uczniowie (Julia Kuta, Julia Broniek, Julia Piątek, Radosław Jasikowski, Dawid Zioło, Adam Madejski, Jakub Stańczyk, Emilia Sajdak, Emil Stachura, Mateusz Żywica), a towarzyszyła im profesjonalnie wyśpiewana przez Justynę Rąpała piosenka „Bieda” autorstwa zespołu DIKANDA.

Duże podziękowania dla pani prof. Doroty Mieszczakowskiej i jej męża za scenografię i pomoc w jej ustawieniu.