V-ce MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Nasi uczniowie długo wyczekiwali pierwszych w tym roku zawodów w grach zespołowych. Pierwszą okazją do rywalizacji był turniej koszykówki odbywający się 1.12.2022r w Wojniczu. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn, czyli reprezentacje wszystkich szkół powiatowych.

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Nasi licealiści pokonali kolejno szkoły z Ciężkowic, sąsiadów z CKZiU, oraz z Żabna wychodząc na pierwszym miejscu z grupy. Następnie awansowali do finału pokonując reprezentacje ZSOiZ z Gromnika. Mecz o pierwsze miejsce z Zakliczynem był dość wyrównany do momentu kiedy jeden z przeciwników został sfaulowany przy próbie rzutu z 3 punkty. Sędzia podyktował 3 rzuty osobiste, a faulowany zawodnik wszystkie wykorzystał. To przesądziło o wyniku meczu. Wróciliśmy z lekkim niedosytem, ale też zadowoleni z osiągniętego rezultatu, zwłaszcza, że nasza reprezentacja jest młoda, a średnia wzrostu zdecydowanie najniższa co chłopcy nadrabiali umiejętnościami. Gratulacje.

Drużyna w składzie:
Więcek Jakub, Karpiel Mikołaj, Jantoń Jakub, Jantoń Karol, Noga Roman, Śliwa Mikołaj, Chorabik Brajan, Rąpała Damian, Bakuliński Piotr
Opiekun – Paweł Słowik

Wyniki: