UWAGA, KONKURSY!!!

Zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” oraz Międzypowiatowy konkurs recytatorski.

Ogólnopolski konkurs ortograficzny

Zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii.

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie, proszeni są o zgłoszenie się do swoich nauczycieli języka polskiego lub bezpośrednio do koordynatora konkursu- Iwony Sandeckiej- do dnia 22 września 2022 roku.
Etap szkolny konkursu odbędzie się 29 września 2022 (czwartek).

Międzypowiatowy konkurs recytatorski

Zapraszamy do udziału w

Międzypowiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA

organizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie.

Uczestnicy Turnieju prezentują utwory, które powstały w latach 1914-2022. Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 7 min.
» w konkursie recytatorskim obowiązuje wykonanie jednego utworu poetyckiego oraz
jednego prozatorskiego.
» w konkursie poezji śpiewanej uczestnik wykonuje dwa utwory śpiewane (wykonanie utworów znanych i posiadających określony kształt artystyczny dopuszcza się tylko wówczas, gdy wykonawca zaprezentuje nową, własną interpretację). Wykonawca może korzystać z podkładu muzycznego zarejestrowanego na płycie CD/MP3 i USB oraz akompaniamentu.

Eliminacje powiatowe dla powiatu tarnowskiego odbędą się 18.10.2022 r. o godz. 10.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie.

Zgłoszenia przyjmują poloniści do dnia 30 września 2022 r. Jeżeli liczba chętnych przekroczy 4 zgłoszonych w kategorii recytacji i 2 zgłoszonych w kategorii poezji śpiewanej przeprowadzone zostaną eliminacje szkolne.
Szczegółowe informacje i regulamin konkursów dostępny u nauczycieli polonistów.