Mistrzynie ortografii

16 listopada 2022 roku na Wzgórzu Wawelskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „ Po polsku o historii”, które składało się z dwóch etapów. Podczas uroczystości miało miejsce wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców konkursu.

Dzięki talentowi, pracy i wiedzy  laureatkami konkursu zostały Julita Gogola z klasy 2b oraz Julita Wiejacka z klasy 4d. Gratulujemy Dziewczynom i dziękujemy, że rozsławiają imię naszej szkoły w całej Polsce!!!

Wyjazd do Krakowa połączony był jeszcze z dwiema atrakcjami. Organizatorzy konkursu, tj. Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja Zawsze Warto, zorganizowali dla laureatów warsztaty muzealne na Wawelu, natomiast  dyrektor szkoły Zbigniew Budzik nagrodził szkolne laureatki konkursu, fundując bilety do  Muzem Narodowego w Krakowie na wystawę poświęconą malarstwu Tamary Łempickiej.

Wyjazd do Krakowa był pełen satysfakcjonujących chwil i wartościowych doświadczeń, mimo doskwierająco jesiennej pogody.