PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW LO W TUCHOWIE NA JASNĄ GÓRĘ

Dnia 11 marca br. uczniowie klas czwartych naszego liceum wraz z księdzem Łukaszem Kicką oraz wychowawcami: Lucyną Ryndak, Agnieszką Szklanny i Pawłem Słowikiem wzięli udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Powołani do wspólnoty” i zgromadziła dwa tysiące młodych ludzi. Młodzież wzięła udział w spotkaniu, które poprowadził znany ewangelizator  ks. dr Łukasz Plata z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

II miejsce w półfinale wojewódzkim w koszykówce

1 marca reprezentacja dziewcząt w koszykówce wzięła udział w zawodach rejonowych, których stawką był awans do turnieju wojewódzkiego. W pierwszym meczu dziewczyny pokonały reprezentantki miasta Taranów, a w drugim nieznacznie uległy uczennicom z powiatu brzeskiego. W rezultacie uplasowały się na II miejscu, a do finału awansowały właśnie uczennice z Brzeska. Jest to duży sukces naszej drużyny, tym bardzie że do możliwości wystapienia w mistrzostwach województwa brakolo naprawdę niewiele. Gratulacje!

I miejsce Julii Broniek

Dnia 29 lutego 2024 roku odbył się Drugi Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji i Prozy
Francuskojęzycznej, organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego
w Tarnowie.

DNI KULTURY 2024 ZA NAMI

Już po raz 38 tradycji stało się zadość! W Tuchowskim Koperniku odbyły się długo wyczekiwane Dni Kultury. Ta cykliczna impreza na stałe wpisała się nie tylko w życie uczniów i nauczycieli Liceum, ale także ich rodzin i bliskich. Tegoroczne spotkanie z kulturą jak zwykle odbywało się poprzez między klasowe konkurencje i zmagania konkursowe, jednak ich głównym celem były możliwość zaprezentowania swoich talentów, poszerzenie wiedzy, konieczność zmierzenia się z tremą, doskonalenie pracy w zespole, umiejętność osiągania kompromisów.

ZŁOTA DRUŻYNA SZYCZPIORNISTÓW

We wtorek 23 stycznia w hali sportowej w Ciężkowicach odbył się turniej piłki ręcznej chłopców. Wzięło w nim udział siedem szkół z powiatu tarnowskiego. Zawody rozgrywano w dwóch grupach. W grupie A znalazły się drużyny z Gromnika, Ciężkowic, Żabna i Wojnicza, a w grupie B rywalizowali uczniowie z Ryglic, Zakliczyna i naszego liceum.