MG

MG

środa, 07 luty 2018 22:05

Monitoring powietrza w LO

Od wczoraj w naszej szkole można śledzić aktualny stan powietrza w Tuchowie i okolicach. Serdeczne podziękowania składamy grupie "POWIETRZE TUCHÓW" oraz Panu Tomaszowi Szymańskiemu za dostosowanie aplikacji do naszych potrzeb.

poniedziałek, 05 luty 2018 12:12

Konsultacje dla rodziców

W środę 7 lutego, w godz. od 16.30 do 17.30, odbędą się konsultacje dla rodziców.

Zapraszamy!

Z satysfakcją informujemy, że uczniowie klasy Ia Baran Natalia, Dziuban Aleksandra i Szczepanik Filip, z maksymalną liczbą punktów, zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". 
II etap wojewódzki Olimpiady odbędzie się 16 marca 2018 roku w Krakowie.

Gratulacje!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 29 stycznia mieliśmy okazję wysłuchać interesującego wykładu na temat muzułmanów w Europie, przeprowadzonego przez Panią prof. dr hab. Katarzynę Górak-Sosnowską, doktor nauk ekonomicznych (SGH) z habilitacją z religioznawstwa (UJ). Pani profesor zajmuje się współczesnym Bliskim Wschodem oraz społecznościami muzułmańskimi w Europie. Prowadzi też obecnie otwarte wykłady dla szkół stowarzyszonych UNESCO.

Wykładu wysłuchała również młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie wraz opiekunami, którzy odwiedzili nas w ramach współpracy szkół stowarzyszonych UNESCO. Nasi koledzy i koleżanki z I LO zwiedzili szkolne obserwatorium, a następnie obejrzeli zdjęcia i filmy z wymian międzynarodowych oraz wysłuchali relacji naszych uczniów biorących udział w projekcie Erasmus +.

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

poniedziałek, 29 styczeń 2018 18:06

Studniówka 2018

W minioną sobotę, tj. 27 stycznia, uczniowie klas III, nauczyciele i rodzice swiętowali tradycyjną studniówkę. Zabawa trwała do przysłowiowego białego rana. Pełna relacja na naszej stronie ukaże się dopiero za jakiś czas, a tymczasem zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie zamieszczonych zostało kilka filmików i zdjęć.

piątek, 26 styczeń 2018 20:40

III miejsce w powiecie w piłce ręcznej

Nasza szkoła po raz kolejny odpowiedzialna była za zorganizowanie Mistrzostw Powiatu Tarnowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach, które odbyły się 23.01.2018 r. w hali tuchowskiego MOSiR-u, wzięło udział siedem szkół. Turniej otworzył i powitał wszystkich zebranych Pan dyrektor Zbigniew Budzik. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach półfinałowych. Nasza drużyna w pierwszym meczu zmierzyła się z uczniami z Ciężkowic. Był to zacięty i nerwowy mecz, ale ostatecznie udało się nam wygrać z wynikiem 8:4. Następnie pokonaliśmy Gromnik i Zakliczyn, zwyciężając pewnie swój półfinał.

Do grupy finałowej awansowały po dwie drużyny z zaliczeniem meczy rozegranych w półfinałach. W dwóch kolejnych meczach zmierzyliśmy się z uczniami sąsiedniego CKZiU i ZSP Zakliczyn. Oba spotkania niestety przegraliśmy, zajmując w zawodach III miejsce.

Wydaje się, że do lepszego wyniku mogło zabraknąć trochę sił i szczęścia, przez co chłopcy czuli duży niedosyt. Brązowy medal w turnieju, tak czy inaczej, to rewelacyjny wynik. Gratulacje za walkę!

Wielkie podziękowania składamy na ręce Pana Andrzeja Moździerza za wsparcie drużyny swoją cenną wiedzą i doświadczeniem.

 

WYNIKI:

Im - ZSP Zakliczyn

IIm - CKZiU Tuchów

IIIm - LO Tuchów

IVm - ZSOiZ Gromnik

Vm - ZSLiT Wojnicz

Vm - ZSP Ryglice

VIIm - ZSOiZ Ciężkowice

 

SKŁAD DRUŻYNY:

Knapik Karol
Salwa Jakub
Sajdak Kacper
Kamiński Szymon
Kupiec Damian
Łątka Kacper
Sowiżdżał Konrad
Krawczyk Bartłomiej
Noga Krystian
Hołda Szczepan
Gut Krystian

OPIEKUN: mgr Paweł Słowik

Panu Markowi Srebro dziękujemy za pomoc i umożliwienie zorganizowania zawodów w hali MOSiRu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w Galerii.

piątek, 01 grudzień 2017 00:00

Wyjazd klas matematycznych na UJ i AGH

30 listopada 2017 r. uczniowie klasy 2a i 3c tuchowskiego LO im . M. Kopernika w Tuchowie wraz z nauczycielami fizyki, dyrektorem Zbigniewem Budzikiem i Panią Agnieszką Szklanny, pojechali do Krakowa. Celem wyjazdu były dwie krakowskie uczelnie: Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo-Hutnicza.

W Instytucie Fizyki UJ , w dwuosobowych zespołach,  uczniowie wykonywali doświadczania fizyczne pod nadzorem pracowników Instytutu. Doświadczenia obejmowały kilka działów fizyki. Po doświadczalnej pracy uczniowie odwiedzili studencką stołówkę, gdzie spożyli smaczny posiłek.

Kolejnym etapem wycieczki był Instytut Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Tutaj wysłuchali wykładów: „ Jak najlepiej zbudować sieć?” , „Odziaływanie urządzeń telefonii komórkowej na ludzi i środowisko”. Odwiedzili również Wydział Telekomunikacji, po którym oprowadził ich absolwent tuchowskiego liceum, a obecnie pracownik naukowy dr Marcin Niemiec. Podczas pobytu na AGH uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni oraz sposobem rekrutacji na nią.

Uczniowie podczas pobytu na uczelniach wzbogacili swoją wiedzę z fizyki oraz poszerzyli informacje na temat możliwości podjęcia studiów na krakowskich uczelniach wyższych.

poniedziałek, 15 styczeń 2018 12:42

Wywiadówka i koniec I semestru

Dobiega końca I semestr nauki w roku szkolnym 2017/18. Na jego podsumowanie zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na wywiadówkę w najbliższą środę, 17 stycznia o godzinie 16.00.

piątek, 22 grudzień 2017 19:20

Radosnych Świąt!

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”

                                                C. K. Norwid "Opłatek"

 

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzenia 

wiary, która umacnia, 

radości, która z nami zostanie, 

spotkań naznaczonych bliskością, miłością i życzliwością,

 a w Nowym Roku wszelkiego błogosławieństwa od narodzonego Dzieciątka

 

dla wszystkich stałych czytelników oraz internetowych wędrowców, 

okazjonalnie zaglądających na naszą stronę,

składa redakcja www.lo-tuchow.pl

 

 

piątek, 22 grudzień 2017 19:03

Współpraca ze szkołą z Rumunii

Oto relacja z wrześniowego pobytu naszej szkolnej delegacji w Rumunii, gdzie wraz z zaprzyjaźnionym liceum realizowaliśmy projekt „Razem promujemy tolerancję i zwalczamy eurosceptycyzm”, w ramach programu unijnego ”Europa dla obywateli”.

Do pobrania załącznik w formacie pdf wypracowany podczas realizacji projektu ze szkołą rumuńską.

Strona 1 z 43