MG

MG

Oto wyniki konkursu na najlepszego ucznia z języka francuskiego:

I. Barbara Sępek, kl. Ia

II. Kinga Stańczyk, kl. IIIa
III. Oktawia Twardziak, kl. Ia

Gratulacje!!!

wtorek, 17 kwiecień 2018 18:43

II miejsce w English Song Festival

 

II miejsce w English Song Festival

Dnia 12 kwietnia w auli IV Liceum Ogólnokształcącego z ZSO nr 1 w Tarnowie odbył się XIX Międzyszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej. Veronica Becheanu z piosenką “When we were young“ oraz akompaniujący jej na pianinie Marek Jacher zdobyli drugie miejsce.

Gratulacje! 

 

 

Piosenki w wykonaniu Veroniki i Marka można posłuchać na facebookowym profilu naszego liceum:   https://www.facebook.com/lo.tuchow/videos/1558519437550707/

JĘZYK NIEMIECKI

1. Karolina Karwat - kl. Ia
2. Michał Smutek - kl. IIIb
3. Anna Nawój - kl. IIa oraz
Emilia Kalupa - kl. Ib

MATEMATYKA


1. Maria Jamróz - kl. IIIc

2. Anna Wąs - kl. Ia
3. Oktawia Twardziak - kl. Ia oraz
Patryk Stefan - kl. IIa


CHEMIA


1. Bartłomiej Lachowicz - kl. IIIb

2. Michał Kielar - kl. IIIb
3. Alicja Lewicka - kl. IIb

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Już wkrótce kolejne konkursy na najlepszego ucznia.

sobota, 14 kwiecień 2018 21:17

Projekt "Mój rozwój - moja przyszłość"

 

Już od kilku miesięcy w naszej szkole realizowany jest projekt "Mój rozwój - moja przyszłość". Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z biologii, chemii, geografii, fizyki, matematyki i informatyki. Ostatnio pracownie przedmiotowe zostały wyposażone w nowe pomoce dydaktyczne. Więcej informacji o realizacji projektu przeczytasz w artykule zamieszczonym w załączniku.

 

 

sobota, 31 marzec 2018 21:07

Alleluja!

Wszystkim Wam odwiedzającym stronę LO w Tuchowie życzymy zdrowych, wspaniałych, radosnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Alleluja!

poniedziałek, 26 marzec 2018 21:43

Wycieczka do Zalipia (I CHANGE, Erasmus+)

Ostatni dzień wymiany młodzieżowej projektu
I CHANGE

Wtorek, 20 marca

Polsko-hiszpańska grupa projektowa Erasmus + pojechała na lokalną wycieczkę, by zobaczyć jedną z perełek regionu: malowane domy w Zalipiu.

Było wiele atrakcji: od warsztatów tworzenia zalipiańskich wzorów, malowania pisanek i robienia palm wielkanocnych, poprzez zwiedzanie wnętrz malowanych domów i zagród wiejskich, a skończywszy na zwiedzaniu Synagogi w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ciekawostką jest, że Japończycy w jednym z rankingów na 30 najpiękniejszych miejscowości w Europie, jako jedyną miejscowość z Polski wybrali właśnie Zalipie - wieś malowaną kwiatami.

 
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej GALERII.


czwartek, 22 marzec 2018 23:24

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

 Drodzy Gimnazjaliści!

Czekamy na Was! Nasza szkoła, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie, przygotowała dla Was ofertę edukacyjną na najbliższy rok szkolny.

Zapoznasz się z nią w pełni na naszej stronie internetowej: http://lo-tuchow.pl/index.php/strefa-ucznia/rekrutacja  oraz z naszych broszur informacyjnych.

Wybierając "Kopernika" będziecie mogli uczyć się w klasach:
* humanistyczno-filologicznej
* medycznej
* politechnicznej
* informatycznej
* ekonomicznej
* geograficzno-europejskiej lub
* sportowo-turystycznej

"Kopernik" to nauka na wysokim poziomie, dobre przygotowanie do matury i podjęcia studiów wyższych, ale też zabawa, wiele imprez i akcji, wymiany międzynarodowe oraz różne projekty. To szkoła przyjazna uczniom, łącząca tradycję i nowoczesność, która na trwałe wpisała się w pejzaż Tuchowa i okolic.

Dołącz do nas i zostań, jak my, "Kopernikiem". Czekamy!!! 

LO w Tuchowie to po prostu DOBRA SZKOŁA!!!

 

wtorek, 20 marzec 2018 14:19

Wywiadówka

W najbliższy czwartek 22 marca o godiznie 16.00 odbędzie się wywiadówka. Zapraszamy wsystkich rodziców!

NASTĘPNE DNI REALIZACJI PROJEKTU I CHANGE

Wtorek, 13 marca.

Bladym świtem młodzież grupy projektowej wraz z opiekunami wyruszyła do Zakopanego. Jedną z atrakcji był wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch. Niesamowita wyprawa, zważywszy, że nasi partnerzy z Francji, Hiszpanii i Turcji mieszkają nad morzami (Północnym, Śródziemnym i Czarnym kolejno). Dzień pełen wrażeń zakończony zakupami na Krupówkach.

Środa, 14 marca.

Tym razem czas wytężonej pracy w szkole. Odbyły się warsztaty dotyczące wiodącego tematu międzynarodowej wymiany młodzieżowej, mianowicie: „Budowaniu tolerancji między narodami o różnym pochodzeniu etnicznym.” Miały miejsce również warsztaty języka polskiego przeprowadzone przez Panią Mirosławę Tomasik. Następnie młodzież krajów partnerskich pod czujnym okiem swoich opiekunów odbyła próby w Domu Kultury w Tuchowie przed wydarzeniem podsumowującym wszystkie cztery wymiany.

Czwartek, 15 marca.

Zgodnie z planem grupa projektowa wyruszyła na wycieczkę do Wieliczki gdzie uczniowie i nauczyciele zachwycali się Kopalnią Soli. Następnie uczestnicy wymiany udali się do magicznego Krakowa. Tutaj między innymi zwiedzili Wawel, siedzibę królów Polski. Młodzież wzięła również udział w „treasure hunt” – grze miejskiej. Pobyt w Krakowie zakończono zakupami w Sukiennicach.

Piątek, 16 marca.

Kolejny dzień wymiany młodzieżowej rozpoczęliśmy od warsztatów tańca irlandzkiego. Zostały przeprowadzone przez profesjonalistkę ze szkoły Comhlan w Krakowie , Panią Annę Musiał i były wstępem do parady ulicami Tuchowa z okazji nadchodzącego Dnia Świętego Patryka. Kulminacyjnym punktem dnia była gala podsumowująca wszystkie cztery wymiany w krajach partnerskich (Hiszpanii, Francji, Turcji i obecnie w Polsce). Wzięli w niej udział nauczyciele i uczniowie naszego liceum, nasi partnerzy z zagranicy oraz zaproszeni goście. Serdecznie dziękujemy za przybycie na to wydarzenie przedstawicielowi naszego organu prowadzącego, starszemu wizytatorowi – Pani Marii Borkowskiej, burmistrzowi miasta Tuchowa – Panu Adamowi Drogosiowi, dyrektorom zaprzyjaźnionych szkół w Siedliskach oraz Tuchowie – Pani Lucynie Jamce (Publiczne Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Siedliskach) oraz Panu Bogusławowi Harańczykowi (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie), dyrektorowi miejskiej biblioteki w Tuchowie – Pani Bożenie Wronie, władzom tutejszego Domu Kultury – Panu Januszowi Kowalskiemu i Pani Marii Kras, redaktorowi naczelnemu Wieści Tuchowskich – Panu Grzegorzowi Stanisławczykowi, długoletniej, obecnie emerytowanej, nauczycielce języka polskiego – Pani Annie Broniek, koordynatorom projektu „Tuchowskie Horyzonty Filmowe – Panu Mariuszowi Widawskiego i Pani Agnieszce Grzegórzek-Zając. Podziękowania kierujemy również do przedstawicieli rodziców goszczących uczniów z krajów partnerskich. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy uroczystym obiadem w LO w Tuchowie.

Sobota, 17 marca.

Wycieczka do Bóbrki i Krosna. Uczestnicy grupy projektowej mogli zobaczyć Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce. Mało kto wie, że to właśnie Polak – Ignacy Łukasiewicz - był prekursorem przemysłu naftowego na świecie. Wycieczkę w województwie podkarpackim zakończono wizytą w Muzeum Szkła w Krośnie.

Niedziela, 18 marca.

Niestety wszystko ma swój kres. Niedziela to ostatni dzień kiedy wszyscy uczestnicy spotkania międzynarodowego mogli być razem. W związku z tym została zorganizowana impreza pożegnalna w naszym Koperniku. Rodzice goszczący uczniów z krajów partnerskich zadbali o jej kulinarną stronę i przygotowali tradycyjne polskie potrawy. Serdecznie Im za to dziękujemy! Uczniowie bardzo się zżyli ze sobą i trudno było się rozstać. Popłynęła niejedna łza.. Młodzież i nauczyciele z Francji i Turcji opuścili Polskę następnego dnia. Grupa hiszpańska wylatuje w najbliższą środę, 21 marca. Przed nimi kolejne atrakcje. W poniedziałek zaplanowano między innymi kulig. Dla Hiszpanów z Costa de Sol to nie lada atrakcja. Natomiast we wtorek artystyczne warsztaty w Zalipiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania wymiany w naszym tuchowskim liceum. Przede wszystkim uczniom zespołu projektowego i Ich Rodzicom za to, że dołożyli wszelkich starań aby młodzież z krajów partnerskich czuła się jak u siebie w domu. Gorące podziękowania dla ekipy nauczycielskiej w składzie: Aneta Szupińska, Katarzyna Kawalerska-Armatys, Anna Suchan, Iwona Sandecka, Mirosława Tomasik, Barbara Czosnyka oraz Grażyna Ciężkowska. Nie sposób pominąć Pana Wacława Ropskiego odpowiedzialnego za nagłośnienie piątkowej imprezy w Domu Kultury, Pana Pawła Słowika – nauczyciela wychowania fizycznego za montaż filmików z trzech wymian międzynarodowych oraz Arkadiusza Steca (byłego ucznia LO w Tuchowie) – operatora kamery.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wymiany w NASZEJ GALERII.

poniedziałek, 19 marzec 2018 18:24

Rekolekcje wielkopostne

Dziś rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Potrwają one 3 dni do środy 21 marca. Prowadzącym jest ks Andrzej Jasnos.

Zapraszamy do naszej GALERII ZDJĘĆ.

Strona 1 z 45