PS

poniedziałek, 06 maj 2019 19:04

Pożegnanie klas III i akademia z okazji 3 Maja

W ostatni piątek, tj. 26 kwietnia, obchodziliśmy w naszej szkole niezwykle wzruszającą uroczystość. Na emocjonalną wartość tego wydarzenia złożyły się dwie okazje: pięknie zorganizowana akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podczas której uczniowie naszej szkoły skłonili obecnych do refleksji dzięki wspaniałej oprawie muzycznej i wartościowym sentencjom, jakie zostały wówczas wypowiedziane oraz pożegnanie trzecioklasistów.
Druga wspomniana część wydarzenia wycisnęła kilka łez zarówno z oczu, jak i serc tych wszystkich młodych ludzi, którzy w ciągu niespełna trzech lat zdołali przywiązać się nie tyle do murów, co do rzeczywistości naszej szkoły, panującej tu atmosfery, spotkanych rówieśników i mentorów. Każde pożegnanie jest smutne, ale pamiętajmy, że koniec stanowi początek czegoś nowego, w tym wypadku nowej drogi życia, na jaką nasi tegoroczni maturzyści właśnie wkraczają. Miejmy nadzieję, że oni wszyscy wybiorą właściwe dla siebie ścieżki wypełnione satysfakcją, szczęściem i przede wszystkim uczciwością właściwą dobrym ludziom.
Trzymamy za nich kciuki - nie tylko na maturze!
I wszystkich absolwentów zawsze chętnie przyjmiemy w ich ,,niegdysiejszym" domu.

GALERIA ZDJĘĆ https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfb/1/16/263a.png";);">☺️

Tym razem grupa młodzieży naszego liceum (Natalia Baran – 2a, Izabela Cetera – 2a, Albert Majcher – 2a, Izabela Lipka – 2b, Gabriela Wantuch – 2b) wraz z opiekunkami (p. Aneta Szupińska oraz p. Małgorzata Kowal) przebywa w partnerskiej szkole w Metković, w Chorwacji. W wymianie biorą udział młodzież i nauczyciele z sześciu krajów partnerskich: Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Włoch i Polski.

Międzynarodowe spotkanie potrwa tydzień (5 do 12 maja br.). W programie wiele atrakcji matematyczno-turystycznych oraz zwiedzanie miast takich jak: Metcović, Dubrovnik, Korcula, Ston, Split.

Na szkolnym facebooku udostępniana jest bieżącą relacja z poszczególnych dni wymiany.