Mirabelle

Mirabelle

piątek, 22 luty 2019 19:15

LO w "Kurierze Tuchowskim"

Jak informuje Dom Kultury w Tuchowie, ukazał się kolejny numer "Kuriera Tuchowskiego". Zachęcamy do jego lektury ze szczególnym uzwględnieniem kilku artykułów dotyczących naszego liceum. 

A w nich m.in.:

- Dni Kultury w LO
- I semestr nauki w "Koperniku"
- II Tuchowski Orszak Trzech Króli za nami - fragment scenki przygotowanej przez naszych uczniów
- Licealiści w finale Licealiady
- I miejsce dziewcząt z LO w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej

Z największą radością informujemy o zajęciu I MIEJSCA przez uczniów naszego liceum w XIX Regionalnym Przeglądzie Programów Artystycznych "A to Polska właśnie". Odbył się on 30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie.

Ponadto nasi uczniowie: Emilka Wójcik, Julka Opałka, Marta Piszczek, Veronika Becheanu oraz Marek Jacher zostali nagrodzeni indywidualnie za walory wokalne prezentowanych utworów.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym występującym (byli to: Małgorzata Giemza, Julia Opałka, Natalia Słowik, Jakub Jabłoński, Michał Karpiel, Hubert Świderski, Emilia Wójcik, Gabriela Cudek, Veronica Becheanu, Paulina Macheta, Anna Rąpała, Marek Jacher, Daniel Łątka, Marta Piszczek, Karolina Kusiak, Paweł Stańczyk, Paulina Kajmowicz, Paulina Serafin) oraz przygotowującym ich paniom: I. Sandeckiej, M. Mikos oraz B. Czosnyce!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występów. Ponadto na naszym facebookowym profilu można obejrzeć kilka filmików.

poniedziałek, 19 listopad 2018 16:06

Upoluj swoją książkę

Uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju mają okazję zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy patronat nad tym projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji zaproszono 1000 szkół średnich, w tym również nasze Liceum.

W ramach projektu na korytarzach szkolnych odnaleźć można specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR.

Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona otrzymujemy darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com. Projekt ma popularyzować czytelnictwo wśród młodzieży szkolnej, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i zachęcić ich do obcowania z literaturą w atrakcyjny dla nich sposób. Oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma też na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej, kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazywania czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania czasu. Darmowy dostęp do końca listopada, zapraszamy do czytania, wśród proponowanych książek znajdują się bardzo atrakcyjne tytuły i z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie.

29 października 2018 r. dla uczczenia setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości odbył się w naszym liceum szkolny konkurs recytatorski.

Jury w składzie: Mirosława Tomasik, Iwona Sandecka, Monika Mikos wyłoniło zwycięzców: 

I miesce - Julia Opałka Ia
II miejsce - Emilia Wójcik Ib
III miejsce - Weronika Gieniec IIb

Gratulujemy!

                                                               Zdjęcia z konkursu dostępne w Galerii.

poniedziałek, 29 październik 2018 15:27

Profilaktycznie w Koperniku

25 października w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. „Prawo jazdy smartfonem”. Celem warsztatów było kształtowanie dobrych nawyków, które pomagają w wyparciu tych niewłaściwych – szkodliwych, a jednocześnie pozwalają na pełny rozwój. Podczas zajęć poruszone były bardzo aktualne dla współczesnego młodego człowieka treści: uzależnienia, ochrona swoich danych i swojego wizerunku, zdrowe nawyki korzystania ze smartfonu, ceberprzemoc, celowe oglądanie pornografii, sexting. Spotkanie odbyło się przy współpracy Centrum Psychoedukacji i Pomocy Psychologicznej Arka w Tarnowie.Warsztaty przeprowadziła pani Bogna Białecka – psycholog, autorka poradników psychologicznych, Prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, współautorka portalu edukacyjnego dla młodzieży PYTAM.EDU.PL – Tylko prawda jest ciekawa.

Link do zdjęć z warsztatów: http://lo-tuchow.pl/index.php/galeria/category/532-warsztaty-profilaktyczne-prawo-jazdy-smartfonem