II miejsce w konkursie o Szwajcarii

O Szwajcarii wiemy prawie wszystko!

Miło nam poinformować, że drużyna LO w Tuchowie w składzie: Weronika Poręba (z klasy 2a), Arkadiusz Chaim i Wojciech Mazurkiewicz (uczniowie kl.3b) zdobyła II miejsce w eliminacjach rejonowych VI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Instytutu Goethego.

Tematem tegorocznego konkursu, który odbył się 6 marca br. w PWSZ w Tarnowie, była Szwajcaria. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 14 drużyn ze szkół średnich między innymi z Tarnowa, Ropczyc, Nowego Sącza, Ciężkowic, Brzeska.

Rywalizacja odbywała się w języku polskim lub niemieckim (za te odpowiedzi można było zdobyć najwięcej punktów). Pytania ze wszystkich dziedzin życia (kultura, literatura, sport, polityka, geografia, historia, gospodarka, media, zabytki itd.) nie były łatwe, mimo to uczniowie naszej szkoły doskonale sobie z nimi poradzili i uplasowali się tuż za przedstawicielami szkoły z Ropczyc zdobywając zaledwie 4 punkty mniej niż zwycięzcy i mając ponad 10 punktów przewagi nad pozostałymi drużynami.

Gratulujemy dużej wiedzy i umiejętności językowych!