Wspaniały sukces w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Republice Słowackiej

„Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."
James Madison

Z dumą informujemy, że uczniowie klasy 3a naszego Liceum ponownie zajęli czołowe miejsca w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Republice Słowackiej, który odbył się 27 listopada 2019.

OKTAWIA TWARDZIAK zajęła I miejsce,
ALBERT MAJCHER – II miejsce,
ALEKSANDRA ZBYLUT – V miejsce.

W konkursie, którego organizatorem był Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Narodowym Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce wzięło udział 65 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy zdobyli indeks na jednym z kierunków studiów oferowanych przez Instytut Geografii UP oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Konsulat Generalny Republiki Słowackiej. Serdecznie gratulujemy.

Opiekę merytoryczną i wsparcie duchowe zapewniła uczniom p. mgr Anna Suchan.