Uczniowie naszej szkoły na XXI Zlocie Niepodległościowym w Łowczówku

 10 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział na cmentarzu wojskowym nr 171 w Łowczówku w XXI. Zlocie Niepodległościowym. Odbył się on przy wyjątkowo złej pogodzie, w strugach deszczu. Polowej Mszy św. w intencji Ojczyzyny, poległych i zmarłych Legionistów przewodnczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz gminnych i samorządowych, instytucji, urzędów, młodzież szkolna, poczty sztandarowe, żołnierze Wojska Polskiego. Odbył sie także piknik historyczny. Nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni legionowych i żołnierskiej grochówki.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała p. mgr Monika Mikos oraz p. mgr Anna Szymańska.

Poczet sztandarowy: Tomasz Dudek, Sylwia Łazarek, Dominika Strugała.

Wiązanki kwiatów złożyli: Klaudia Węgrzyn, Michał Karpiel oraz Hubert Świderski.

 

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png";);">