Z nowości w bibliotece szkolnej

„Czytajcie, bo warto! Uściski z Watykanu”- taką miłą zachętę umieściła Magdalena Wolińska- Riedi wpisując dedykację dla czytelników biblioteki naszego Liceum.

Egzemplarz wydanej przez Wydawnictwo Znak książki zatytułowanej „Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata”, z autografem i dedykacją autorki, jest dostępny dla wszystkich w bibliotece szkolnej.
Magdalena Wolińska-Riedi to znana dziennikarka, korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Watykanie, obywatelka Watykanu. Sąsiadka trzech papieży, szczęśliwa mama dwóch córek. Opowiada czytelnikom jak wygląda codzienne życie za murami Watykanu. Odsłania zaskakujące fakty i ciekawostki. Tłumaczy, jak działa system karny, administracyjny, opieka medyczna. Jak wygląda watykański paszport, ile cel ma tamtejsze więzienie i czy dzieci mogą zapraszać kolegów i robić w watykańskim mieszkaniu imprezy?
Watykan – miejsce od wieków wzbudzające emocje, mające swoje sekrety, niedostępne. Rozbudzające wyobraźnię pisarzy i reżyserów. To nie tylko siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego, to również miejsce życia blisko czterystu obywateli, z czego stu świeckich, których sąsiadem jest sam papież. Wielu próbowało zgłębiać jego tajemnice. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata?
Jest to barwna i ciekawa opowieść. Poznaj świat, do którego dostęp mają tylko nieliczni! Zapraszam do czytania. Monika Mikos.