„Upoluj swoją książkę”

Do 30 listopada br. uczestniczymy w trzeciej edycji projektu Upoluj swoją książkę". Uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Na korytarzach szkolnych umieszczone zostały specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Instalujemy darmową aplikację WOBLINK, a po zeskanowaniu kodu QR przy pomocy smartfona, otrzymujemy na miesiąc darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Ministerstwo Edukacji Narodowej patronuje tej akcji od samego początku jej trwania.
Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com.

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

W ramach tegorocznej edycji akcji dostępnych jest 12 wyjątkowych bestsellerów – sześć powieści i sześć książek non-fiction. Znajdziecie tu zarówno literaturę piękną, fantastykę, kryminały jak i przejmujące reportaże oraz tytuły popularnonaukowe. Nadchodzą długie listopadowe wieczory- zachęcam wszystkich do czytania !

Monika Mikos