Sukces w konkursie wiedzy o Czechach

3 kwietnia br. na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbył się III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej. Naszą szkołę reprezentowały w nim trzy uczennice: Alicja Cich z kl.3b, Oktawia Twardziak z kl.2a oraz Aleksandra Zbylut z kl.2a. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych na temat walorów środowiska przyrodniczego, historii, współczesnych dokonań oraz walorów turystycznych Republiki Czeskiej a także zachęcenie do rozwijania zainteresowań i pozytywnej rywalizacji. Uczennice wykazały się rozległą wiedzą na temat naszych południowych sąsiadów i uzyskały doskonałe wyniki :

Oktawia Twardziak zajęła II miejsce,
Aleksandra Zbylut – III miejsce.
Alicja Cich – V miejsce.

Laureatki - Oktawia i Aleksandra oprócz nagród rzeczowych zdobyły dodatkowo indeksy umożliwiające studiowanie wybranego kierunku geograficznego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu uczennicom oraz p. Annie Suchan.