III miejsce w konkursie z języka niemieckiego

W dniu 8 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach rejonowych V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „TURBOLANDESKUNDE - WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Tarnów i Instytut Goethego w Krakowie. W tym roku konkurs dotyczył Austrii.

Pod opieką pani mgr Beaty Niemiec-Ryby uczniowie klas drugich: Patrycja Mierzwa (2a), Wojciech Mazurkiewicz (2b) oraz Arkadiusz Chaim (2b) po zaciętej drużynowej rywalizacji wywalczyli trzecie miejsce w etapie regionalnym. Konkurs wzbudził wiele emocji, ponieważ drużyna z Tuchowa jako jedyna grając w pierwszej części taktyką wyboru pytań najtrudniejszych (wyłącznie w języku niemieckim - za 3 pkt.) dostała się na podium po wyrównanej dogrywce stoczonej z rówieśnikami z LO w Ropczycach. Lepsze okazały się tylko zespoły z Nowego Sącza i Jasła. Gratulujemy!