Targi książki

25.10.2018 r. jak co roku uczniowie naszego Liceum odwiedzili Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Jest to prawdziwe święto książki i czas na nieskrępowaną zabawę z literaturą. Nie dziwi więc fakt, że co roku Targi te cieszą się ogromnym zainteresowaniem i przyciągają niezliczone tłumy zwiedzających. W tym roku można było zapoznać się z ofertą aż 615 wystawców z 20 krajów oraz blisko 781 autorów. Gościem honorowym Targów była Szwecja. Z myślą o zwiedzających rokrocznie przygotowywany jest ciekawy program towarzyszący. Na terenie Targów odbywają się spotkania dedykowane branży wydawniczo- księgarskiej. Rozstrzygane są plebiscyty i konkursy literackie.

Dodatkową atrakcją naszego wyjazdu była jeszcze lekcja historyczna w Muzeum PRL w Nowej Hucie. Uczniowie wraz z kuratorami wystaw mogli obejrzeć ekspozycje zatytułowane: „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie” oraz „Huta stanęła. Strajk w Hucie im. Lenina 26 kwietnia- 5 maja 1988”. Wykład dotyczył historii powstania miasta Nowa Huta, roli Solidarności, strajków robotniczych. Uczniowie zwiedzili schron znajdujący się pod Muzeum PRL i dowiedzieli się, że pod Nową Hutą jest takich schronów bardzo wiele.

Nasi uczniowie z pewnością miło i pożytecznie spędzili czas, wędrując wśród wystawców, poznając ich ofertę i nowości wydawnicze. W przyszłym roku wybierzemy się do Krakowa ponownie, więc już dzisiaj zapraszamy, szczególnie tych uczniów, którzy jeszcze z nami nie byli na Targach Książki, bo warto przeżyć swoją własną przygodę z książką.