II etap Olimpiady ZUS

W miniony piątek, tj. 16 marca, troje uczniów klasy  I a - Aleksandra Dziuban, Filip Szczepanik i Natalia Baran - miało okazję wyjechać do Krakowa pod opieką pani mgr Barbary Czosnyki w celu wzięcia udziału w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Odbył się on w tzw. Sali Miedzianej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Ponad 20 drużyn reprezentujących szkoły z całego województwa o godz. 11:00 przystąpiło do rozwiązywania pisemnego testu, który składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Zadanie było o tyle trudniejsze, o ile odpowiedź na nie uczniowie musieli znaleźć w zaledwie 30 min.

Przez cały ten czas poczynania młodzieży były bacznie obserwowane m. in. przez pięcioosobową komisję, która następnie zajęła się ocenianiem prac konkursowych.

W międzyczasie uczestnicy Olimpiady wraz ze swoimi opiekunami mogli zaspokoić głód dobrodziejstwami profesjonalnie przygotowanej zastawy, a także zwiedzać zarazem multimedialną, jak i interaktywną wystawę o historii Krakowa. Niektórzy zostali nawet zaproszeni do udzielenia wywiadu lokalnej stacji radiowej i telewizji.

Ogłoszenie wyników przewidziano na godz. 13:00. Wtedy też drużyny ponownie zebrały się w Sali Miedzianej.
Przyznane miejsca odczytywane były przez dyrektora krakowskiego oddziału ZUS, Marcina Kopcia, w kolejności od ostatniego do chlubnego pierwszego, przez co z każdą chwilą wzrastało napięcie.

Ostatecznie reprezentanci naszej szkoły wrócili do Tuchowa naprawdę dumni, zdobywszy miejsce IV.
Powiada się, że jest ono niestety tym najgorszym, ponieważ znajduje się tuż poza podium. Nikt jednak nie czuł się z tego powodu niezadowolony. Bynajmniej! Tuchowskie liceum osiągnęło sukces, który w następnym roku już planuje powtórzyć, a nawet przewyższyć.

Zdjęcia z Olimpiady niebawem będą dostępne.