Wtajemniczenie filmowe - spotkanie szóste

Filmowe wtajemniczenia w LO. Spotkanie szóste.

6 marca 2018 roku odbyło się w naszej auli szkolnej już szóste spotkanie w ramach warsztatów filmowych, stanowiących kontynuację Tuchowskich Horyzontów Filmowych.

Wtajemniczenia… Tym razem młodzież wtajemniczana była przez prowadzącego zajęcia pana Mariusza Widawskiego w temat filmowej adaptacji tekstu literackiego na przykładzie Łagodnej F. Dostojewskiego i animacji filmowej Piotra Dumały, będącej z kolei adaptacją opowiadania rosyjskiego pisarza. Uczniowie klas I a (gr. humanistyczna) i III a nie tylko wzbogacili swoją wiedzę o nowe teksty kultury, ale też przeszli kolejny etap doskonalenia sprawności analityczno-interpretacyjnych i kompetencji społecznych (np. praca w grupie, wystąpienie publiczne).

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w naszej GALERII.