Finałowe rozgrywki w piłkę siatkową

W dniach 27 i 28 lutego 2018 r. odbyły się w Gromniku powiatowe turnieje finałowe w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. W zawodach uczestniczyły po cztery najlepsze drużyny z powiatu.

Dziewczęta rozegrały bardzo wyrównany turniej. O poszczególnych miejscach zadecydowała różnica ,,małych" punktów. W takim układzie nasze uczennice uplasowały się na IV miejscu, pomimo pokonania zespołu z Ciężkowic. W pozostałych meczach nawiązały wyrównaną walkę, ulegając w końcówkach setów. Wygrała drużyna z ZSOiZ Gromnik, na drugim miejscu znalazł się ZSOiZ Ciężkowice, następnie CKZiU Tuchów i LO Tuchów.

Turniej chłopców miał jednego faworyta - była to drużyna z Gromnika, która bez większych problemów pokonywała przeciwników w każdym secie. Wyrównana walka toczyła się natomiast o miejsca II-IV. Niestety, ostatecznie chłopcy również znaleźli się na najgorszym dla sportowca miejscu. II miejsce wywalczyła szkoła z Zakliczyna, a miejsce III przypadło uczniom z Ciężkowic.

Wydaje się, że do lepszych miejsc zabrakło trochę szczęścia, ale jak to w sporcie - najbardziej liczy się udział i podjęcie walki. Drużyna chłopców miała okazję zaprezentować się w koszulkach "Powietrze Tuchów", korzystając w ten sposób z możliwości propagowania idei walki ze smogiem w Tuchowie i nie tylko.

Opiekunowie drużyn: Dorota Kajmowicz i Paweł Słowik

Zobzcz zdjęcia z rozgrywek dziewcząt i chłopców w naszej GALERII.