Wykład „Muzułmanie w Europie – między integracją a separacją”

W dniu 29 stycznia mieliśmy okazję wysłuchać interesującego wykładu na temat muzułmanów w Europie, przeprowadzonego przez Panią prof. dr hab. Katarzynę Górak-Sosnowską, doktor nauk ekonomicznych (SGH) z habilitacją z religioznawstwa (UJ). Pani profesor zajmuje się współczesnym Bliskim Wschodem oraz społecznościami muzułmańskimi w Europie. Prowadzi też obecnie otwarte wykłady dla szkół stowarzyszonych UNESCO.

Wykładu wysłuchała również młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie wraz opiekunami, którzy odwiedzili nas w ramach współpracy szkół stowarzyszonych UNESCO. Nasi koledzy i koleżanki z I LO zwiedzili szkolne obserwatorium, a następnie obejrzeli zdjęcia i filmy z wymian międzynarodowych oraz wysłuchali relacji naszych uczniów biorących udział w projekcie Erasmus +.

Zobacz zdjęcia w galerii