• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 10783

W poniedziałek, 29 stycznia, pięcioro pierwszoklasistów naszej szkoły miało okazję pod opieką Pani mgr Barbary Zagórskiej wyjechać do Krakowa w celu wzięcia udziału w prelekcji na temat życia codziennego w starożytnej Grecji. Odbyła się ona w budynku Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży i miała charakter przygotowawczy - stanowiła bowiem obowiązkową część uczestnictwa w XII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy ,,W Kręgu Mitów i Kultury Antycznej".

Podczas wykładów zebranym uczniom opowiedziano co nieco o Atenach i Sparcie, m. in. o sposobach spędzania wolnego czasu wśród Hellenów, o obrzędach i zwyczajach pogrzebowych, relacjach społecznych, a nawet o rozwodach między małżonkami. Treści mówionej towarzyszyła projekcja rozmaitych zdjęć i ilustracji, ukazujących zabytki greckiej architektury, sztuki oraz wyobrażenie scen z, jak wskazuje temat, ich życia codziennego.

W drodze powrotnej grupa podziwiała uroki Wawelu i rzeki Wisły. Duże wrażenie wywarł także pokaźnych rozmiarów gmach Centrum Kongresowego. Po paru godzinach spędzonych poza rodzinnymi stronami, do Tuchowa wszyscy wrócili usatysfakcjonowani.