Wyjazd klas matematycznych na UJ i AGH

30 listopada 2017 r. uczniowie klasy 2a i 3c tuchowskiego LO im . M. Kopernika w Tuchowie wraz z nauczycielami fizyki, dyrektorem Zbigniewem Budzikiem i Panią Agnieszką Szklanny, pojechali do Krakowa. Celem wyjazdu były dwie krakowskie uczelnie: Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo-Hutnicza.

W Instytucie Fizyki UJ , w dwuosobowych zespołach,  uczniowie wykonywali doświadczania fizyczne pod nadzorem pracowników Instytutu. Doświadczenia obejmowały kilka działów fizyki. Po doświadczalnej pracy uczniowie odwiedzili studencką stołówkę, gdzie spożyli smaczny posiłek.

Kolejnym etapem wycieczki był Instytut Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Tutaj wysłuchali wykładów: „ Jak najlepiej zbudować sieć?” , „Odziaływanie urządzeń telefonii komórkowej na ludzi i środowisko”. Odwiedzili również Wydział Telekomunikacji, po którym oprowadził ich absolwent tuchowskiego liceum, a obecnie pracownik naukowy dr Marcin Niemiec. Podczas pobytu na AGH uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni oraz sposobem rekrutacji na nią.

Uczniowie podczas pobytu na uczelniach wzbogacili swoją wiedzę z fizyki oraz poszerzyli informacje na temat możliwości podjęcia studiów na krakowskich uczelniach wyższych.