Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Tuchowie wspólnie z biblioteką LO im. Kopernika serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Weroniką Gogolą i promocję jej obiecującego debiutu „Po trochu”. Powieść ukazała się we wrocławskim Wydawnictwie Książkowe Klimaty w czerwcu 2017 r. Spotkanie odbędzie się 17 listopada (piątek), o godz. 11.00 w Czytelni MBP – poprowadzi je prof. Anna Broniek. Wstęp wolny.


Powieść „Po trochu” to nostalgiczna podróż do lat dziecięcych i młodzieńczych spędzonych na polskiej wsi – a dokładnie: w Olszynach pod Tarnowem (gmina Rzepiennik Strzyżewski). Autorka przywołuje z sentymentem swoje wspomnienia z lat 90’, ujmując je w zbiór dwunastu krótkich historii rodzinnych, składających się na opowieść o dorastaniu, dojrzewaniu i byciu dziewczynką; o dzieciństwie na wiejskim podwórku, o szkole i beztroskich zabawach, o rodzicach, wujkach, ciotkach, a także o stratach, które przygotowują nas na kolejne odejścia. 

Weronika Gogola – urodziła się w 1988 roku w Nowym Sączu. Dorastała w Olszynach, którym poświęciła swój debiut prozatorski. Obecnie mieszka w Bratysławie. Studiowała teatrologię i filozofię. Ukończyła ukrainoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przekłada z języka słowackiego i ukraińskiego. Część starych zapisków publikuje na swojej facebookowej stronie 
Wersety Ortopedyczne.